171 zabıta memuru alımları başladı; Belediye personel başvuru tarihi ve şartları nelerdir?

KPSS puanıyla memur alımları devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre toplam 171 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı gerçekleştirilecek. KPSS memur alımları 2021 zabıta ilan şartları nedir?

171 zabıta memuru alımları başladı; Belediye personel başvuru tarihi ve şartları nelerdir?
Editör: Özden Özmen
16 Mayıs 2021 - 20:00 - Güncelleme: 27 Mayıs 2021 - 09:41
Muğla Büyükşehir Belediyesi KPSS puanıyla toplam 171 zabıta memuru ve itfaiye eri istihdamı gerçekleştirecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre KPSS puan türü, genel ve özel şartlar dikkate alınarak, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan personel için gerekli genel ve özel şartlar zabıta memuru ve itfaiye eri alım ilanında belirtildi. Buna göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.
Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alım ilanı 2021 ve itfaiye eri alım ilanı 2021’e başvuruda bulunmak isteyen ve gerekli şartları taşıyan adayların 24 Mayıs 2021 - 27 Mayıs 2021 mesai bitimine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

2021 ZABITA MEMURU ve İTFAİYE ERİ ALIM İLANI

Muğla Büyükşehir Belediyesi KPSS puanıyla alım yapılacak olan zabıta ilanı için gerekli şartlar şu şekilde;
İtfaiye Eri 25 kişi - Erkek/Kadın - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 25 kişi - Erkek - Herhangi bir ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 51 kişi - Erkek - Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. En az 50 KPSS P94 puanına sahip olmak.

Zabıta Memuru 8 kişi - Kadın/Erkek - Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak, YDS’den en az C seviyesinde puan almış olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
Zabıta Memuru 22 kişi - Kadın/Erkek - Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler ön lisans programlarından birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
 

 YORUMLAR

  • 0 Yorum