2021 AUZEF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri bugün başladı! AUZEF kayıt yenileme nasıl yapılır, son gün ne zaman?

İstanbul Üniversitesi Açıktan ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kayıt yenileme tarihleri öğrenciler tarafından sorgulanıyor. AUZEF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Güz döneminin sona ermesinin ardından gözler yeni dönem kayıt tarihlerine çevrilmişti. AUZEF kayıt yenileme nasıl yapılır, son gün ne zaman?

2021 AUZEF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri bugün başladı! AUZEF kayıt yenileme nasıl yapılır, son gün ne zaman?
Editör: Özden Özmen
22 Şubat 2021 - 22:00
İstanbul Üniversitesi AUZEF tarafından yayımlanan akademik takvime göre yeni kayıt ve kayıt yenileme yapacak olan öğrenciler için AKSİS kayıt yenileme sistemi aktif hale geldi. AUZEF öğrencilerinin bahar dönemi kayıt yenileme tarihlerini kaçırmaması gerekiyor.

2021 İÜ AUZEF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BUGÜN BAŞLADI

Hem ÖSYM’nin merkezi yerleştirme işlemleri ile hem de ikinci üniversite kapsamında sınavsız kayıt ve eğitim imkanı sağlayan AUZEF akademik takvimine göre kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. İstanbul Üniversitesi AUZEF’in resmi internet sitesinde vermiş olduğu bilgilere göre kayıt yenileme işlemleri 26 Şubat 2021 tarihinde sona erecek.

AUZEF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

İÜ Açık ve Uzaktan EğitimFakültesi - AUZEF tarafından yayımlanan akademik takvime göre 22 Şubat 2021 saat: 11.00’de başlayıp 26 Şubat 2021 saat: 23.59’da sona erecek olan kayıt yenileme işlemleri için öğrenciler ilk olarak TC kimlik numarası ve şifreleriyle AUZEF AKSİS’e giriş yapacaklar. Buradan OBS’ye girecek olan öğrenciler “Harç Bilgileri” kısmından öğrenecekleri referans numarası ile Halkbank Şube/ATM'lerinden ya da aynı sistem üzerinden sanal pos ile ödeme işlemlerini gerçekleştirecekler.

AUZEF HAKKINDA

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açık öğretim ve uzaktan öğretim programlarının faaliyetlerini yürüten fakültedir. 2009 yılından itibaren uzaktan öğretim, 2011 yılından itibaren de açık öğretim kapsamında programlara öğrenci kabul eden AUZEF, bu yönüyle Türkiye'deki tek açık ve uzaktan öğretim hizmeti veren fakültedir.

2018 yılı itibarıyla AUZEF bünyesinde 22 Lisans, 20 Ön Lisans ve 7 Lisans Tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 29'u Açıköğretim, 18'i AUZEF'e bağlı Uzaktan Öğretim, 2'si de Diğer Fakültelere Bağlı Uzaktan Öğretim programıdır.
AUZEF tüm öğrencilerine dünyanın her yerinde, internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.
"Sınavsız İkinci Üniversite" kapsamında, yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan/mezun olan tüm öğrenciler lisans veya ön lisans açıköğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan/mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açıköğretim programlarına kayıt yaptırabilirler.
Öğrenciler, AUZEF Mobil uygulamasıyla zaman ve mekandan bağımsız olarak, ders materyallerine erişim sağlayabilmektedirler.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum