2021 KPSS giriş belgeleri ne zaman açıklanacak? Sınav yerini değiştirmek isteyen adayların izlemesi gereken yol nedir?

2021 yılında gerçekleştirilecek olan KPSS için az bir zaman kaldı. Peki ama uzun süredir sınava hazırlanan adaylar sınav giriş belgelerine ne zaman erişebilecekler? İşte 2021 KPSS sınav giriş belgelerine ve sınav giriş yerlerinin değişimine dair detaylar...

2021 KPSS giriş belgeleri ne zaman açıklanacak? Sınav yerini değiştirmek isteyen adayların izlemesi gereken yol nedir?
Editör: Senem Kara
12 Haziran 2021 - 23:00

KPSS SINAV YERİ

2021 KPSS’ye hazırlanan memur adayları sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı hakkında araştırmalara başladı. ÖSYM tarafından düzenlenen ve her yıl milyonlarca adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’na sayılı günler kala heyecanlı öğrenciler sınav yerlerinin açıklanacağı günü beklemeye başladılar. Peki ama ÖSYM 2021 KPSS için sınav yerlerini ne zaman açıklayacak? Detaylar haberimizin devamında…

KPSS SINAV YERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bilindiği üzere 2021 KPSS için başvurular 28 Mayıs’ta başlamıştı. 14 Haziran 2021 tarihinde başvuruları biteceği bilinen sınavın başvuru tarihlerini kaçıranlar ise fiyat farkı ile geç başvurudan faydalanabilecek.
ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre KPSS geç başvuru tarihlerinin ise 22- 23 Haziran olduğu bilinmektedir. Ayrıca ilk oturumu 1 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan sınavın sonuçlarının ise 16 Ağustos 2021 tarihinde ilan edileceği bilinmektedir.
Ancak bu yıl ağustos ayında gerçekleştirilecek olan KPSS’nin giriş yerlerinin ilanı hakkında bir açıklama yapılmadığı bilinmektedir. 
Önceki yılların sınav tarihleri ve sınav giriş belgelerinin ilanı göz önünde bulundurulduğunda ise sınava bir ya da iki hafta gibi bir süre kala açıklanacağı tahmin edilebilmektedir.

KPSS SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENME

2021 yılına ait sınav giriş belgeleri yayınlandığında adaylar ÖSYM’nin resmi web sitesi olan http://ais.osym.gov.tr ‘den sınav giriş belgelerine erişim sağlayabileceklerdir.
Peki ama sınav giriş yerleri açıklanmadan önce sınava gireceği yeri değiştirmek isteyen adaylar nasıl bir yol izlemelidir? İşte en basit hali ile KPSS sınav yeri değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabı…
KPSS SINAV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?
Sınav yeri değişikliği yapmak isteyen adayların öncelikle ÖSYM’nin resmi web sayfası olan http://ais.osym.gov.tr ‘ yi açmaları gerekmektedir.
Ardından T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sisteme giriş yapmalıdırlar. Bu işlemin ardından ekranın sol kısmında yer alan işlemler adlı başlıktan sınav merkezi değişikliği talebi kutucuğuna tıklamalıdırlar.
Burada çıkan 2021 KPSS ibaresi seçildikten sonra ise sınava girmek istenen yer seçilmelidir. Sınav yeri değişikliğinde de önceki başvuru sırasındaki gibi iki sınav merkezinin seçildiğinden emin olunmalıdır.
Gerekli kontrollerin ardından ise kaydet ve gönder kutucuklarına tıklanarak işlem sonlandırılmalıdır.YORUMLAR

  • 0 Yorum