2021 yılı Ocak ayı çok satan kitaplar hangileridir? Konuları nedir?

Kitapseverler için 2021 yılı Ocak ayı çok satan kitaplardan birkaçını inceledik. Çok satan kitaplar hangileridir? Yazarları kimdir? Konuları nelerdir?

2021 yılı Ocak ayı çok satan kitaplar hangileridir? Konuları nedir?
Editör: Özden Özmen
21 Ocak 2021 - 19:00
İlber Ortaylı, Ethem Emin Nemutlu, Bircan Yıldırım gibi yazarların kitaplarının bulunduğu 2021 Ocak ayı çok satanlar listesindeki kitapları henüz okumadıysanız listenize ekleyebilirsiniz…
 

2021 OCAK AYI ÇOK SATANLAR LİSTESİ

Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı’dan tavsiyeler…
“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım.

Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.*


2021 Ocak ayı çok satan kitaplardan biri olan “Bir Ömür Nasıl Yaşanır“ kitabında İlber Ortaylı “en verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir? Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?” gibi soruların cevaplarını veriyor.
Yazar: İlber OrtaylıGerçek Mucize Kendine İnanmaktır

Ne mutlu olmak için ne de hayatını değiştirmek için asla geç kalmış sayılmazsın! Bugünü, tam da bugünü hayatının en iyi günü yapabilmek senin elinde; nefes alıyorsun, yaşıyorsun, dert sıkıntı geldi diye ölmüş sayılmazsın!

Başarısızlıktan asla korkma, gelecek sene şu an olduğun yerde kalmış olmaktan KORK! Dünü unut, bitti, geçti, gitti; elinde bugün var, kıymetini bil ve hiçbir şeyi yarına bırakma!

Yazar: Ethem Emin Nemutlu


ÇOK SATAN KİTAPLAR

Şeker Portakalı

2021 Ocak ayı çok satan kitaplardan biri olan Şeker Portakalı, 1968 yılındaki ilk basımından bu yana popülerliğini korumaya devam ediyor. Acı, korku, paylaşım ve sevgi kavramlarını küçük Zeze’nin gözünden anlatan bu eser, yalın anlatımı ve çarpıcı hikâyesiyle dünya edebiyatının unutulmaz başyapıtları arasında yer alıyor.
Yazar: Jose Mauro de VasconcelosHayat Cesurlara Torpil Geçer
Hayatı yalnızlık ve sevgisizlik içinde geçen Dilhun isimli baş karakterin aşık olması ve sonrasında terkedilişini anlatan Hayat Cesurlara Torpil Geçer isimli eser, Dilhun’un uğradığı hayal kırıklığını ve sonrasında Yaradan’ın sevgisini hissetmeyi öğrenmesiyle devam ediyor.
Yazar: Bircan YıldırımOff The Record

Yolu Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, 12 Eylül ve 28 Şubat’tan geçen bir gazetecilik serüveni... Siyasetçilerle kurduğu dostluklarla, Anadolu notlarıyla, seçim öngörüleriyle ve kendine has tatlı sert üslubuyla... Türk gazeteciliğinin usta ismi Yavuz Donat, meslekte yarım asrı geride bıraktı.

Şimdi bu elli altı yıllık serüveni bir başka gazeteciye, Şebnem Bursalı’ya anlatıyor. “Off The Record” kimi zaman hüzünlendirecek, kimi zaman gülümsetecek. Fakat şu kesin... Okuduğunuz her anıda çok şaşıracaksınız. Çünkü bu anıların hepsi... “Off The Record...”
Yazar: Yavuz Donat YORUMLAR

  • 0 Yorum