Aile Hükümeti filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır?

Netflix'te yayınlanmaya başlayan Aile Hükümeti filmi hakkında detaylar... Bir öğretmenin akraba evliliklerine yönelik başlatmış olduğu mücadeleyi anlatan Aile Hükümeti filminin oyuncuları kimlerdir? IMDb puanı kaçtır? Detaylar haberimizde...

Aile Hükümeti filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır?
Editör: Senem Kara
14 Haziran 2021 - 03:00

AİLE HÜKÜMETİ FİLMİ HAKKINDA

Netflix top 10 listesinde yerini alan yerli yapım Aile Hükümeti filmi seyirci ile ilk kez 2020 tarihinde buluşmuştur. Toplamda 1 saat 43 dakikadan oluşan filmin yönetmenliğini Burak Demirdelen üstlenirken senaryosunu ise Seçil Çömlekçi kaleme almıştır.
Oyuncu kadrosunda ise Alper Saldıran’ın Aslıhan Malbora’nın, Mehmet Yıldırım’ın, Gürsu Gür’ün, Nail Kırmızıgül’ün ve Lale Başar’ın yer aldığı Aile Hükümeti IMDb puanının ise 3.5 olduğu görülmektedir.
Ayrıca Aile Hükümeti nerede çekildi diye baktığımızda ise Ayvacık/ Çanakkale’de çekildiği görülmektedir.

AİLE HÜKÜMETİ KONUSU

Filmin ana karakteri Salih, Elaldı köyüne atanan bir öğretmendir. Atanmış olduğu köye ve yeni hayatına adapte olmaya çalışan Salih öğretmen köyün güzel kızlarından biri olan Zeynep’e aşık olmuştur.
Fakat genç öğretmenin bir korkusu vardır o da aile evliliklerinin çok sık görüldüğü bu köyde Zeynep’in de akrabalarından biri ile evlendirilmesidir.
Bu korkuyla yaşayan ancak aynı zaman da bu soruna çare de bulmaya çalışan Salih çözümü Aile Bakanlığı’na dilekçe yazmakta bulmuştur.
Bu dilekçe sayesinde Aile Bakanlığı ise harekete geçmiştir ve köyün aile hayatına yönelik bir proje hazırlamıştır. Projeye göre köydeki evlenecek kişiler resmi nikah kıyacaklardır.
Ayrıca akraba evliliği yapmayan kişilere işlemiş oldukları tarlalar ile oturmuş oldukları evler verilecektir. Hem evlenmeye uygun olanları hem de tapuyu almaya hak kazanacak olan adayları belirlemeye başlayan Salih öğretmen ise bu işin sonucunda şaşıracağı bir şey ile karşılaşacaktır.
Hazırlanan listeye göre sevdikleri eşlerinden ayrı düşen ve başkaları ile eşleşen insanların karmaşık hayatlarına tanık olmak isteyenlere şimdiden iyi seyirler…

AİLE HÜKÜMETİ OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER 

Aile Hükümeti Netflix kütüphanesine 2021 Haziran tarihi ile eklenmiştir. En çok izlenen yapımlar arasında yer alan filmin başrollerinde Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora yer almaktadır.
Ancak diğer Aile Hükümeti oyuncuları ve Aile Hükümeti karakterleri şu şekildedir:
Alper Saldıran – Salih
Aslıhan Malbora – Zeynep
Mehmet Yıldırım – Memur
Nail Kırmızıgül – Dayıbaşı
Gürsu Gür – Cezmi
Rıza Akın – Ado
Lale Başar – Kibar
Gülhan Tekin – KısmetYORUMLAR

  • 0 Yorum