Ankara Üniversitesi KPSS puanı ile personel alıyor! Başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım yapılacak?

2020 KPSS puanını değerlendirmek isteyen memur adayları için bir sevindirici haber de Ankara Üniversitesi’nden geldi. Ankara Üniversitesi personel alım ilanı yayımlandı. Ankara Üniversitesi memur alım şartları nelerdir? Hangi kadrolarda alım yapılacak?

Ankara Üniversitesi KPSS puanı ile personel alıyor! Başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım yapılacak?
Editör: Özden Özmen
06 Mayıs 2021 - 18:00
Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca 119 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI

Ankara Üniversitesi 119 personel alım ilanı, kurumlara KPSS puanı ile başvuruda bulunmak isteyen adaylar için bir ümit kaynağı oldu. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Ankara Üniversitesi’ne toplam 119 pozisyona 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HANGİ KADROLARA PERSONEL ALACAK?

Hemşire; 90 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Hemşirelik lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Biyolog; 1 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan Ankara Üniversitesi Biyolog kadrosu için; Biyoloji lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranıyor.
Biyolog; 2 kişi - 2 kişilik Biyolog kadrosu için; Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunu olmak, Biyoteknoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Uluslararası Akreditasyon Sertifikasına sahip olmak, Akraba Dışı Kordon Kanı Bankası’nda en az 3 yıl çalışmış olmak gerekiyor. Bu kadro için de KPSSP3 puanı gerekiyor.
Çocuk Gelişimcisi; 1 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi kadrosu için; Çocuk Gelişimi lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Laborant; 2 kişi - KPSSP94 puanıyla alım yapılacak olan Laborant kadrosu için başvurmak isteyen adaylarda şu şartlar aranacak; Sağlık Meslek Liseleri’nin Tıbbi Laboratuvar/Laboratuvar Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Diğer Sağlık Personeli (1) - Sağlık İdarecisi; 2 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Sağlık Yönetimi lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Diğer Sağlık Personeli (2) - Laboratuvar Teknikeri; 2 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Diğer Sağlık Personeli (3) - Tıbbi Sekreter; 1 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranıyor.
Diyetisyen; 1 kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak, ilan son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, yataklı tedavi kurumlarında en az 3 yıllık klinik ve en az 3 yıllık klinik Nutrisyon konusunda çalışmış olmak şartları aranıyor.
Eczacı; 1 kişi - Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranan kadro için KPSS şartı aranmamaktadır.
Fizyoterapist; 1 kişi - KPSSP3 puanı ile alım yapılacak olan kadro için; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
Psikolog; 1kişi - KPSSP3 puanıyla alım yapılacak olan Psikolog kadrosu için; Psikoloji lisans mezunu olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Sağlık Teknikeri (1) - Tıbbi Görüntüleme Teknikeri; 9 kişi - KPSSP93 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Meslek Yüksekokulları’nın Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranıyor.
Sağlık Teknikeri (2) - Laboratuvar Teknikeri - 3 kişi - KPSSP93 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Meslek Yüksekokulları’nın Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak. Şartları aranıyor.
Sağlık Teknikeri (3) - Dil ve Konuşma Terapisti; 1 kişi - KPSSP93 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunu olmak veya bu alanda yüksek lisans programını tamamlamış olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranıyor.
Sağlık Teknikeri (1) - Tıbbi Sekreter; 2 kişi - KPSSP93 puanıyla alım yapılacak olan kadro için; Meslek Yüksekokulları’nın Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun olmak ve ilan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvurmak isteyen ve şartları taşıyan adaylar, başvurularını 03 Mayıs 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda gerçekleştirebilirler.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum