Arkadaşlığı konu alan en güzel filmler; 3 film tavsiyesi

Arkadaşlar herkesin hayatında önemli bir yer kaplar. Onlarla yaşadığımız anlar, hatıralımız bizim için özeldir. Sizin de arkadaşlarınızı düşünürken yüzünüzde tebessüm oluştuğunu tahmin ediyoruz. Bu yazımızda bazen dolu dolu kahkaha atmanıza bazen de gözlerinizin dolmasına neden olacak “arkadaşlık” konulu filmleri inceledik.

Arkadaşlığı konu alan en güzel filmler; 3 film tavsiyesi
Editör: Özden Özmen
03 Nisan 2021 - 22:00
Konusu “arkadaşlık” olan bu filmleri izlerken oldukça keyif alacaksınız. O çok sevdiğiniz arkadaşlarınızı da çağırıp patlamış mısırlarınızı alıp birlikte izleyebilirsiniz…

ARKADAŞLIK KONULU FİLMLER

Can Dostum - Good Will Hunting (1997)
Senaryosunu Hollywood sinemasının önemli yıldızları Matt Damon ve Ben Affleck’in kaleminden çıkan Can Dostum filmiEn iyi Senaryo Ödülü”ne de layık görülmüştür. Başrollerinde Robin Williams ve Matt Damon’ın rol aldığı filmde Damon (Will), üniversitede temizlik görevlisi olarak çalışan zeki bir genci canlandırıyor.

Zaman zaman kavgalara karışan Will’in başı derttedir ve son karıştığı kavga nedeniyle hapishaneye gönderilir. Daha önce Will’in yetenekli bir genç olduğunu fark eden üniversite profesörü tedavi olması şartıyla Will’e kefil olup hapishaneden çıkarılmasını sağlar. Will, terapisti ile çıktığı yeni yolculukta hayatına tekrar yön vermeye başlar.

Benimle Kal - Stand By Me (1986)
Arkadaşlık konulu filmBenimle Kal” ın başrollerinde Jerry O’Connell, River Phoenix, Wil Wheaton ve Corey Feldman’ı görüyoruz. Kendi halinde sessiz sakin bir çocuk olan Gordie, abisini kaybeder. Abisinin ölümünden sonra ailesi Küçük Gordie’yi görmezden gelir. Gordie’nin üç yakın arkadaşından biri olan Vern, bir ceset görüldüğünden bahsedince dört yakın arkadaş cesedi kendi gözleriyle görmek için bir maceraya çıkar.

KONUSU ARKADAŞLIK OLAN EN BAŞARILI YAPIMLARDAN BİRİ

3 Ahmak - 3 Idiots (2009)
Arkadaşlık konulu en popüler ve sevilen filmlerin başında gelen 3 Idiots (3 Ahmak)’ın başrolünde sevilen oyuncu Aamir Khan’ın yanı sıra , R. Madhavan, Kareena Kapoor ve Sharman Joshi gibi ünlü isimler de yer alıyor.
2009 yapımı bir Bollywood filmi olan 3 Idiots, Hindistan’ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatmaktadır. 3 yakın arkadaştan biri olan Raju’nun ailesinin maddi durumu iyi değildir. Raju, onları bu şekilde yaşamaktan kurtarmayı hedeflemektedir. Farhan’ın ise hayali bir “doğa fotoğrafçısı” olmaktır. Ancak ailesindeki kadınların “doktor” erkeklerin ise “mühendis” olması neredeyse bir gelenek haline gelen Farhan ise hayallerini ailesinden gizleyerek bu okulu seçmiştir.

Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve üniversitenin dekanı Profesör Viru arasında yaşananları aktaran film, dostluk kavramını işleyen ve bunu en başarılı şekilde seyirciye aktaran yapımların başında gelmektedir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum