AUZEF ara sınav tarihleri güncellendi; öğrenciler sınavlara belli gün ve saatlerde girebilecek

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) ara sınav tarihleri güncellendi. AUZEF sınav tarihleri uzatıldı mı? AUZEF ara sınavları ne zaman? Detaylar haberimizde…

AUZEF ara sınav tarihleri güncellendi; öğrenciler sınavlara belli gün ve saatlerde girebilecek
Editör: Özden Özmen
01 Nisan 2021 - 22:00
İstanbul Üniversitesi bünyesinde açık öğretim ve uzaktan öğretim programlarının faaliyetlerini yürüten bir fakülte olan AUZEF, 2009 yılından itibaren uzaktan öğretim, 2011 yılından itibaren de açık öğretim kapsamında programlara öğrenci kabul ediyor.

AUZEF SINAV TARİHLERİ UZATILDI MI?

Milyonlarca öğrenciye ikinci üniversite imkanı da sunan İstanbul Üniversitesi AUZEF, geçtiğimiz haftalarda 2020-2021 bahar dönemi vize (ara sınav) tarihlerini açıklamıştı. Açıklamaya göre sınavlar 24 Nisan 2021 - 02 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecekti. Ancak AUZEF yönetimi ara sınav tarihlerini güncelledi.
AUZEF VİZE TARİHLERİ
İstanbul Üniversitesi AUZEF tarafından yapılan açıklamaya göre vizeler 24 Nisan 2021 - 05 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. 3 gün uzatılan sınavların saatlerinde de değişiklik yapıldı. Daha önceki online sınavlarda saat sınırlaması yoktu.
Öğrenciler istedikleri dersin sınavına dilediği saatte girebiliyordu. Ancak 2020 - 2021 bahar dönemi vize sınavları için saat sınırlaması getirildi. Buna göre öğrenciler her ders için belirlenen günde saat 04:00 ile 23:59 arasında sınavlara girebilecekler.

İÜ AUZEF tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
“Değerli Öğrencilerimiz, küresel salgın sürecinin gidişatı göz önünde bulundurularak sınav süresi 12 güne çıkarılmıştır.
Ara sınavda (vize) dersinizden/derslerinizden hangi gün sınava gireceğinizi https://esinav.istanbul.edu.tr adresindeki “Sınav Takvimi” sekmesine tıklayarak öğrenebilecek veya buradan sınav programınızın çıktısını PDF formatında alabileceksiniz. Sınav sisteminde tarihi gelmemiş olan sınavlarınızın “Uygun Olmayanlar” sekmesi altında görüntülenmesi sınavla ilgili herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.
Her ders için, belirtilen sınav takviminden bir gün tayin edilecektir. Belirtilen günde https://esinav.istanbul.edu.tr adresinden ilgili dersinize ait sınavınızı 04.00 ile 23.59 saatleri arasında dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.
Sınavlara belirtilen günde, belirtilen saatler arasında girmeyen öğrencilerimiz için hiçbir şekilde mazeret sınavı açılamayacaktır.
Ara sınavda (vize) her bir ders için 35 dakika süre verilecek olup çoktan seçmeli 25 adet soru yöneltilecektir​.
Ara sınav ile ilgili sorunlarınız için “ AUZEF Çözüm Merkezi ” https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/ üzerinden talep oluşturabilirsiniz. ”YORUMLAR

  • 0 Yorum