Belediyeye KPSS puanı ile personel alınacak; başvuru şartları nelerdir?

KPSS puanıyla atama bekleyen vatandaşlar 2021 kamu iş ilanlarını takip etmeye devam ediyor. Üniversiteler, belediyeler ve bakanlıklar tarafından yayımlanan iş ilanlarını takip eden vatandaşlar için yeni bir kamu ilanı da Edirne Belediyesi’nden geldi. Edirne Belediyesi personel alım şartları nelerdir?

Belediyeye KPSS puanı ile personel alınacak; başvuru şartları nelerdir?
Editör: Özden Özmen
13 Mayıs 2021 - 22:00
Edirne Belediyesi ilk defa atanmak üzere personel alımı gerçekleştirecek. Belediye tarafından yayımlanan ilana göre ilk defa atanmak üzere itfaiye eri alımı yapılacak.

EDİRNE BELEDİYESİ PERSONEL ALIM İLANI

Edirne Belediyesi Kamu Personeli Seçme Sınav - KPSS puanı ile personel alımı gerçekleştirecek.
Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla İtfaiye Eri alınacaktır.

EDİRNE BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Edirne Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre, itfaiye eri başvuru şartları şu şekildedir;
İtfaiye Eri; Erkek - 3 kişi; Herhangi bir Lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS P3 60 puana sahip olmak.
İtfaiye Eri; Kadın - 3 kişi; Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS P93 60 puana sahip olmak.
İtfaiye Eri; Erkek - 3 kişi; Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS P93 60 puana sahip olmak.
İtfaiye Eri; Erkek - 4 kişi; Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise ve Dengi Okul) mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS P94 60 puana sahip olmak.

Ayrıca adayların şu özel şartlara da sahip olması gerekiyor;

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

a) İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
b) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.)
c) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
d) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
f) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.YORUMLAR

  • 0 Yorum