Belediyeye KPSS puanıyla personel alınacak; başvuru tarihi ve şartları nelerdir?

KPSS puanıyla alım yapan kamu kurum ve kuruluşları güncel ilanlar yayımlamaya devam ediyor. Memur adayları için yeni iş ilanı yayımlayana kurumlardan biri de Erzurum Köprüköy Belediyesi oldu. Erzurum Köprüköy belediye personel alım ilanı başvuru şartları ve tarihi nedir?

Belediyeye KPSS puanıyla personel alınacak; başvuru tarihi ve şartları nelerdir?
Editör: Özden Özmen
15 Mayıs 2021 - 21:30
Erzurum Köprüköy Belediye Başkanlığı, bünyesinde istihdam edilmek üzere memur alımı gerçekleştirecek.

ERZURUM KÖPRÜKÖY BELEDİYESİ MEMUR ALIM İLANI YAYIMLADI

Kamu Personeli Seçme Sınavı - KPSS puanıyla devlet memuru olma hayali kuranlar KPSS 2021 memur alım ilanlarını ilgiyle takip ederken bu vatandaşlarımız için bir müjdeli haber de Erzurum Köprüköy Belediyesi’nden geldi.
Erzurum Köprüköy Belediye Başkanlığı KPSS puanıyla memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre, bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.

2021 KPSS MEMUR ALIMI

KPSS puanıyla atama yapılacak olan belediye memur ilanı için boş kadrolar ve aranan nitelikler şu şekilde;
V.H.K.İ. (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni) - 6 kişi; Herhangi bir ortaöğretim kurumdan (lise veya dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P94 puanına sahip olmak.
Tekniker - 1 kişi; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ön lisans programından mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
Mühendis - 1 kişi; Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
V.H.K.İ. (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni) - 1 kişi; Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme veya İktisat programlarının birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 65 KPSS P3 puanına sahip olmak.

BELEDİYE BAŞVURU YERİİ TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ NEDİR?

Erzurum Köprüköy Belediyesi personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların sözlü sınava katılabilmeleri için şu hususları dikkate alması gerekmektedir:
a) Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 20/05/2021-24/05/2021 tarihleri arasında (mesai saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.
b) Adaylar başvurularını elektronik ortamda [email protected] adresine, Şahsen ve İadeli taahhütlü posta yolu ile Şehitler Mahallesi Cumhuriyet Cad No:92/1 KÖPRÜKÖY / ERZURUM adresinde yapacaklardır.
c) Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediye tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.
d) Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum