Binlerce aday heyecanla bekliyordu; KPSS DHBT sınav sonuçları AÇIKLANDI!

Yaklaşık 160 bin adayın başvuruda bulunduğu ve yine yaklaşık 150 bin adayın katıldığı KPSS DHBT sonuçları açıklandı.

Binlerce aday heyecanla bekliyordu; KPSS DHBT sınav sonuçları AÇIKLANDI!
Editör: Özden Özmen
05 Mayıs 2021 - 17:28 - Güncelleme: 05 Mayıs 2021 - 18:00
Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi - KPSS DHBT sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 11 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen KPSS DHBT sınav sonuçlarının ne zaman hangi tarihte açıklanacağı sorusuna yanıt arayan adaylar için heyecanlı bekleyişi sona erdirecek olan haber  ÖSYM'den geldi. KPSS DHBT SONUÇLARI AÇIKLANDI Her yıl Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından birçok sınav yapılıyor. Bunlardan biri de kamuda devlet memuru olmak isteyen adaylar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi)
Bu yıl 11 Nisan tarihinde gerçekleşen ve başvuruda bulunan 160 bin kadar aday arasından yaklaşık 150 bininin katıldığı KPSS DHBT sonuçları merakla bekleniyordu. Adayların meraklı ve heyecanlı bekleyişi bu sabah saatlerinde sona erdi. ÖSYM’DEN KPSS DHBT SONUÇ AÇIKLAMASI KPSS DHBT sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 11 Nisan 2021 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS DHBT sınav sonuçlarının adayların erişime açıldığı duyuruldu. Sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar KPSS DHBT sınav sonuçlarını ÖSYM’nin sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile sorgulayabilecek.
KPSS DHBT sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar, sınav sonuçlarına 05 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişmeye başladılar. KPSS DHBT CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME 11 Nisan 2021 tarihinde uygulanan 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarındaki işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 05 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.
KPSS DHBT cevap kağıdını görüntülemek isteyen adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.
KPSS DHBT’ye katılmış olan adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayımlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soruyla birlikte cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.
 YORUMLAR

  • 0 Yorum