Bir Amerikan dizisi; New Amsterdam konusu nedir? 3. sezon ne zaman yayınlanacak?

Netflix bünyesine dahil olan ve yayınlandığı günden beri birçok kişi tarafından ilgiyle takip edilen New Amsterdam dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır? Üçüncü sezon ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Bir Amerikan dizisi; New Amsterdam konusu nedir? 3. sezon ne zaman yayınlanacak?
Editör: Senem Kara
26 Şubat 2021 - 23:55
Bu sıralar Netflix'in popüler dizileri arasında yer alan orijinal ismi ile New Amsterdam, Türkçe karşılığı ile Yeni Amsterdam dizisi 2018 yılında ilk olarak Amerikan kanalı olan NBC'de yayınlanmıştır. 
Yeni Amsterdam dizisinin ilk iki sezonu ise 15 Şubat itibari ile Netflix arşivine eklenmiştir. Ayrıca Eric Manheimer'in Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital adlı eserinden uyarlanan dizinin yapımcısı David Schulner'dir. 

YENİ AMSTERDAM DİZİSİNİN KONUSU

Yeni Amsterdam konusu Amerika Birleşik Devletleri'in en eski devlet hastanelerinden olan Bellevue'den esinlenen başka bir hastanenin, sürekli olarak hasta bakımına öncelik veren ve hayırı asla cevap olarak kabul etmeyen ayrıca hastanenin mevcut konumunu bozguna uğratacak yeni yöneticisi üzerine şekillenmektedir. 
Hastane bünyesine tıbbi direktör olarak görev başına getirilen zeki ve büyüleyici dahiliye uzmanı Doktor Max Goodwin ise Ebolaya yakalanmış hastalarını, önemli ve yüksek güvenlikli cezaevi Rikers'tan gelen tutukluları, Wall Street'teki önemli iş adamlarını, yasadışı göçmenleri ve Amerika Birleşik Devletleri başkanını tek bir çatı altında tedavi etmeyi başarmıştır. 
Doktor Max Goodwin tüm bunları başarırken ise hastaneyi eskiden sahip olduğu ihtişamına yeniden kavuşturmuştur. 

YENİ AMSTERDAM DİZİSİNİN İMDB PUANI

Oldukça ilgi gören Yeni Amsterdam İMDb puanı ise 8.1 olarak belirlenmiştir. 

YENİ AMSTERDAM DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU 

Yeni Amsterdam oyuncuları şu şekildedir:
●    Ryan Eggold
●    Janet Montgomery
●    Freema Agyeman
●    Jocko Sims
●    Tyler Labine
●    Anupam Kher
●    Ana Villafane
●    Zabryna Guevara
●    Alejandro Hernandez
●    Lisa O'Hare
●    Mike Doyle
●    Nana Mensah
●    JJ Feild 
●    Stacey Raymond
●    Christine Chang
●    Megan Byrne
●    Em Grosland
●    Margoy Bingham
YENİ AMSTERDAM DİZİSİNİN 3.SEZONU NE ZAMAN YAYINLANACAK? 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Devran Tunç
    5 ay önce
    Doktor godvin Max karakterini çok merak ettim merakla açıp izleyeceğim elinize sağlık böyle yazılar gerçekten faydalı oluyor dizi seçiminden önce ki hastane dizileri favorimdir thank you admin :)