Bir Japon filmi; Homunculus'un konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır?

Geçtiğimiz günlerde Netflix Türkiye kütüphanesine eklenen Asya filmi Homunculus hakkında detaylar... Filmin konusu nedir? IMDb puanı kaçtır? Oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler kimlerdir?

Bir Japon filmi; Homunculus'un konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır?
Editör: Senem Kara
28 Nisan 2021 - 03:00

HOMUNCULUS FİLMİ HAKKINDA 

22 Nisan 2021 tarihinde Netflix Türkiye hesabında yayınlanan Homunculus filmi bir Netflix Japonya orijinal filmidir. 
Toplamda 1 saat 55 dakika süren Homunculus filminin türü ise korku ve gerilim türündedir. Yönetmenliğini Takashi Shimizu'nun yaptığı filmin senaryosunu ise Hideo Yamamoto kaleme almıştır. 
Son zamanlarda çıkan dikkat çekici Asya filmlerinden olan Homunculus en iyi korku filmleri arasında yer almaya hazırlanmaktadır. 
Bütün dünya ile birlikte Netflix'te seyirci ile buluşan filmin oyuncu kadrosunda ise Go Ayano, Anna Ishii, Yukino Kishii, Seiyo Uchino ve Ryo Narita gibi isimler yer almaktadır. 
Yapımı ve dili Japonca olan Homunculus IMDb puanı ise 5.7 olarak belirlenmiştir. 

HOMUNCULUS FİLMİ KONUSU 

Homunculus konusu, hafızasını kaybetmiş evsiz bir adamın hayatını anlatmaktadır. Deneysel bir tıbbi müdahalenin arkasından insanların en derin travmalarını görebilme yetisi kazan Susumu Nokoshi gerçek dünya ile hayal arasında yaşamaktadır. 
Daha önceden ünlü yabancı bir finans şirketinde çalışmakta olan Susumi Nokoshi başarılı ve servet sahibi biridir ancak daha sonra her şeyini kaybetmiştir. 
Sokakta yaşadığı sırada trepanasyon yani kafatasında küçük bir delik açma uygulaması yapmak için denek arayan tıbbi asistan Manabu Ito ile tanışmıştır. 
Manabu Ito'nun kendisine 700.000 yen teklifi ardından prosedürleri istemeyerek kabul eden Susimi Nokoshi uygulamanın ardından ise sağ gözünü kapattığında önündeki belli başlı insanların çarpık gözüktüğünü ayrıca bazı insanların travmalarını ve karanlık birtakım sırlarını görme yeteneği kazandığını Manabu Ito'ya bildirmiştir. 

HOMUNCULUS OYUNCU KADROSU 

Bir Japon filmi olan Homunculus oyuncu kadrosunda yer alan kişi sayısı sınırlıdır. İşte Homunculus oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler:
●    Go Ayano - Susumi Nokoshi 
●    Marika Yamakawa- Homunculus 
●    Seiyo Uchino- Kumicho
●    Ryo Narita- Manabu Ito
●    Anna Ishii
●    Yukino KishiiYORUMLAR

  • 0 Yorum