Blu TV'nin sevilen dizisi Doğu sezon finali verdi; 2. sezon tarihi belli oldu mu?

Sevilen oyuncu Doğu Demirkol'un senaryosunu ve başrolünü üstlendiği Doğu dizisi hakkında detaylar... Dizinin konusu nedir? IMDb puanı kaçtır? Oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? 2. sezon ne zaman yayınlanacak?

Blu TV'nin sevilen dizisi Doğu sezon finali verdi; 2. sezon tarihi belli oldu mu?
Editör: Senem Kara
22 Nisan 2021 - 03:00

DOĞU DİZİSİ HAKKINDA DETAYLAR 

Doğu dizisi Blu TV'nin 2021 yapımları arasında yer almaktadır. Yayınlandığı tarihten itibaren Blu TV'nin en çok beğeni toplayan dizisi olan Doğu, 21 Nisan itibari ile 8 bölümlük ilk sezonunu tamamlamıştır. 
Bölümleri yaklaşık 30 dakika süren dizinin türü ise komedi olarak bilinmektedir. 
Sevilen oyuncu Doğu Demirkol'un mizahını izleyiciye sunan ve BKM mutfak oyuncularının da yer aldığı Doğu dizisi IMDb puanı ise 7.5 olarak belirlenmiştir.
31 Mart tarihinde ilk kez seyirci karşısına çıkan Doğu 21 Nisan Çarşamba günü itibariyle de sezon finaline girdi. Doğu Demirkol'un başrolünde yer aldığı dizinin yapımını Blu TV ve Vodafone Tv+ üstlenirken yönetmen koltuğunda Emrah Agus'un oturduğu ve senaryosunu Doğu Demirkol ile Murat Özsoy'un kaleme aldığı dizide ayrıca Ege Kökenli, Banu Fotocan ve Yağmur Gülveren gibi isimler de yer almaktadır. 

DOĞU 2. SEZON GELECEK Mİ?

İzleyici tarafından çok sevilen Doğu dizisi devam edecek mi diye merak edilmektedir. Komedi türünde yer alan dizi 8. bölümü ile sezon finali yapacak ancak Doğu 2. sezon hakkında henüz net bir açıklama yapılmadığı bilinmektedir. 
Ama dizinin 2. sezon onayı aldığı da alınan bilgiler arasındadır. 

DOĞU DİZİSİ KONUSU

Doğu dizisi konusu, giriştiği hiçbir işte başarıyı yakalayamayan genç bir adamın hayatını anlatmaktadır. Çevresi tarafından desteklemeyen Doğu karakterinin ise tek bir hayali vardır o da komedyen olmaktır. 
Doğu hayatında gülünecek pek bir şey olmasa da yine de bu hayalini gerçekleştirmek için çabalamaktadır. 
Ailesinin zorlamaları ile hiç istemediği bir bölümde okuyan ve üniversitede 7. yılını dolduran Doğu, mezun olamayacağını açıkça belli ederken aynı zamanda komedyenlik hayalinden de vazgeçmemektedir.
Bakalım Doğu'nun hem komik hem de çaresiz yolculuğu nasıl devam edecek? İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler… 
DOĞU DİZİSİ OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER 
Yukarıda değindiğimiz gibi başrolde başarılı ve sevilen oyuncu Doğu Demirkol yer almaktadır ancak diğer Doğu dizisi oyuncuları ve karakterleri şu şekildedir:
●    Doğu Demirkol- Doğu
●    Evliya Aykan- Özgür
●    Ege Kökenli- Zeynep
●    Banu Fotocan
●    Yağmur Gülveren 
●    Kubilay TunçerYORUMLAR

  • 1 Yorum