Cildine önem verenlerin tercihi; C vitamini serumunun faydaları nelerdir?

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız C vitamini serumu nedir? Faydaları nelerdir ve kullanımı nasıl olmalıdır? Detaylar haberimizde...

Cildine önem verenlerin tercihi; C vitamini serumunun faydaları nelerdir?
Editör: Senem Kara
09 Haziran 2021 - 01:10
Canlılığını kaybetmiş mat görünümlü ciltlerin dostu olan C vitamini serumu kuru veya yağlı cilt fark etmeksizin herkesin kullanabileceği bir cilt bakım ürünüdür.
Daha çok koyu tona sahip lekelerin giderilmesinde, yaşlanmaya bağlı kırışıklıklarda, oluşan ince çizgilerde veya sivilce lekelerinin azalmasında kullanılan C vitamini serumu son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden biri olarak bilinmektedir. Peki ama birçok kadının günlük bakımına dahil ettiği C vitamini serumu hakkında detaylar nelerdir? C vitamini serumunun faydaları nelerdir ve nasıl uygulanmalıdır? 

C VİTAMİNİ SERUMU NE İŞE YARAR?

Asidik bir ürün olan C vitamini serumu cildin ölü derilerden arınmasına neden olduğu için cildin parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda kolajen üretiminin de artmasını sağlamaktadır.
Kolajen sayesinde cildin daha dolgun gözükmesine neden olan C vitamini serumu düzenli kullanımda sarkmalara karşı da etkili olmaktadır.

C VİTAMİNİ SERUMU FAYDALARI NELERDİR?

C vitamini serumu kullananların sıklıkla önerdiği C vitamini serumunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:
1.Öncelikle cildin nem dengesini ayarlayan serum kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatmaktadır.
2.Cilt renginin eşitlenmesini sağlar.
3.Solgun duran cildin canlanmasına yardımcı olur.
4.Güneş lekelerinde belirgin bir azalma sağlar.
5.Sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar.
6.Cildi onardığı için yaraların hızla iyileşmesine neden olur.
7.Çatlak oluşumunu engeller.
8.Cildin esneklik kazanmasına yardımcı olur.
9.Göz altı morluklarının giderilmesini sağlar.

C VİTAMİNİ SERUMU NASIL KULLANILIR?

Cilt tipine uygun serum temin edildikten sonra uygulamak için dikkat edilmesi gereken şeyler cildin makyajdan arındırılmış ve temiz olmasıdır.
Gerekli şartların yerine getirilmesinden sonra doğrudan uygulanan C vitamini serumu diğer ürünler gibi düzenli kullanım sonucunda etkisini göstermektedir.
Ayrıca bir bakım ürünü haricinde güneşten korumaya yardımcı olan C vitamini serumu koruma faktörüne sahip güneş kremleri ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili hale gelmektedir.
Diğer yandan hatırlatmakta fayda var ki hafif bir masaj tekniği ile uygulanması gereken C vitamini serumunu olası bir alerjik reaksiyona karşı uzman görüşünden sonra kullanmak gerekmektedir.
Kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşamayacak kişilerin edinmiş oldukları C vitamini serumunu serin ve karanlık bir yerde saklamaları kullanım süresinin uzamasına neden olacaktır. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum