Deniz yosunu özlü sabun nedir? Cilt ve saç dostu sabunun faydaları nelerdir?

Birçok kişinin cilt bakım ürünleri arasında yerini alan deniz yosunu sabununun faydaları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Deniz yosunu özlü sabun nedir? Cilt ve saç dostu sabunun faydaları nelerdir?
Editör: Senem Kara
30 Nisan 2021 - 01:00
Deniz yosunu özlü sabun cilt bakımında sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Cilde pek çok faydası olduğu bilinen sabunun özellikle cildi derinlemesine temizlemesi, bakım yapması ve güzelleştirmesi nedeni ile kullanıldığı bilinmektedir. 
Özellikle cilt bakımı yapan güzellik salonları deniz yosunlu sabunu birçok kişiye önermektedir. İçeriğindeki mineraller sayesinde cildin dengelenmesine ve parlamasına yardımcı olan bu sabunun ana maddesi olan yosun ise faydalarını deniz içerisinde yetişmeye borçludur. 
Suda ve karada yetişmekte olan yosunların sabun haline getirilmesi ile de vücuda olan etkileri olumlu yönde artış göstermektedir. Peki ama düzenli kullanım sonucunda vücuttaki nem oranını dengeleyen, bakım yapan, cildin yenilenmesine yardımcı olan ve cildi yumuşatan bu sabun hakkında detaylar nelerdir? İşte cilt dostu deniz yosunu sabunu faydaları… 

DENİZ YOSUNU SABUNU FAYDALARI

Doğanın bir mucizesi olan yosundan üretilen deniz yosunu sabununun yukarıda değinildiği gibi pek çok faydası bulunmaktadır.
Özellikle Uzak Doğuluların sıklıkla tercih ettiği bu ürün yüzyıllardır cilt ve saç bakımı için kullanılmaktadır. Deniz yosunu sabunu kullananların da sıklıkla önerdiği bu sabunun faydalarına tek tek bakmakta fayda vardır. İşte deniz yosunu özlü sabunun faydaları… 
PEELİNG ETKİSİ VARDIR
Birçok sabun gibi cildi temizlemeye yarayan deniz yosunu sabunu içeriğinde bulunan yosun parçaları sayesinde peeling görevi görmektedir. 
Cilt yüzeyinde bulunan ölü derilere iyi gelen sabun aynı zamanda akne oluşumunu azaltmaktadır. 
CİLDİ BESLER 
İçeriğinde bulunan potasyum, kalsiyum, demir, çinko ve A1, B2, B6 ve B12 vitaminleri sayesinde cildi besleyen sabun aynı zamanda kan dolaşımının da hızlanmasına neden olarak genç bir görünüme yardımcı olmaktadır. 
ÇATLAK VE SELÜLİTLERE İYİ GELİR 
Yapılan araştırmalara göre vücutta oluşan çatlaklara iyi gelen sabun aynı zamanda selülitlerle de savaşarak pürüzsüz bir görüntüye neden olmaktadır. 
Çatlakların ve selülitlerin görünümünü azaltan sabun ayrıca düzenli kullanımda vücudun incelmesine de yardımcı olmaktadır. 
SAÇ DOSTUDUR 
Kimyasal madde kullanımından kaçınanlar için bir alternatif olan deniz yosunu özlü sabun saçları derinlemesine temizlerken aynı zaman da kabaran veya elektriklenen saçlarında düzene girmesine yardımcı olmaktadır. 
Ayrıca saçın kolay şekillenmesini sağlayan sabun kaşıntıya, kepeğe, saçın uzamasına ve yumuşamasına da yardımcı olmaktadır. YORUMLAR

  • 0 Yorum