DHMİ KPSS puanıyla personel alacak; başvuru şartları ve son başvuru tarihi nedir?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü  KPSS puanı ile personel alacağını duyurdu. Asistan Hava Trafik Kontrolörü olarak istihdam edilecek olan personeller Türkiye’nin farklı bölgelerinde görevlendirilecek. DHMİ personel alım şartları nelerdir? Son başvuru tarihi ne zaman?

DHMİ KPSS puanıyla personel alacak; başvuru şartları ve son başvuru tarihi nedir?
Editör: Özden Özmen
21 Şubat 2021 - 18:00

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin ilanına göre, göreve atanan personeller şu bölgelerde görev yapacaklar; Ağrı, Bingöl, Elazığ, Gökçeada, Hakkari Yüksekova, Iğdır, Muş, Siirt, Şırnak, Van. Toplam 24 kişi alınacağı duyurulan ilan başvuruları 8 Şubat 2021’de başladı. DHMİ personel alım ilanı son başvuru tarihi ise 26 Şubat 2021.

DHMİ KAMU PERSONELİ İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi - DHMİ 24 personel alımı taşra teşkilatları için gerçekleştirilecek. 10 farklı şehirdeki havalimanlarında görevlendirilecek olan personel sayısı ise şu şekilde; Ağrı 3, Bingöl 3, Elazığ 3, Gökçeada 2, Hakkari Yüksekova 4, Iğdır 2, Muş 1, Siirt 2, Şırnak 3, Van havalimanı için ise 1 alım yapılacak.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar “DHMİ memur ilanına nasıl başvuruda bulunulur?” sorusunun cevabını merak ediyorlar. İlana başvuruda bulunmak için https://isbasvuru.dhmi.gov.tr/ adresine ad, soyad, TC kimlik numarası ve e-posta bilgileri giriş yapıp başvuruda bulunulacak.

DHMİ 24 MEMUR ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

DHMİ Asistan Hava Trafik Kontrolörü ilanına başvurmak için gerekli genel şartlar şunlardır;
a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) 18 yaşını tamamlamış olmak ,
d) Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş
bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut
ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık,
dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya
şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık,
resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
f) Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak
Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.

DHMİ memur alımı özel şartları ise şu şekilde;
a) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,
b) ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, (aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)
c) Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)
d) Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).
e) Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)YORUMLAR

  • 0 Yorum