Doğu Demirkol kimdir? İşte ekranların sevilen yüzü Doğu Demirkol'un yer aldığı yapımlar

Son zamanların sevilen yüzlerinden biri olan Doğu Demirkol kimdir? Doğu Demirkol'un dizi ve film sektörüne giriş hikayesi nedir? İşte detaylar...

Doğu Demirkol kimdir? İşte ekranların sevilen yüzü Doğu Demirkol'un yer aldığı yapımlar
Editör: Senem Kara
03 Haziran 2021 - 23:50
Survivor 2021’e konuk olmasının ardından merak edilen kişilerden biri haline gelen Doğu Demirkol aslında ilk olarak Ahlat Ağacı filmi ile dikkatleri çekmiştir.
Sosyal medya üzerinden paylaşmış olduğu komedi videoları ile ünlenen Doğu Demirkol şu günlerde sevilen oyuncular arasında yer almaktadır. 
Peki ama eğlenceli ve başarılı oyunculuğu sayesinde izleyiciyi etkilemeyi başaran Doğu Demirkol kimdir? İşte detaylar…

DOĞU DEMİRKOL BİYOGRAFİ

Asıl adı Aydın Doğu Demirkol olan oyuncu 6 Eylül 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Doğu Demirkol’un ortaya çıkışı ise sosyal medyaya dayanmaktadır.
Sosyal medya üzerinden paylaşmış olduğu komedi içerikli videolar ve çeşitli sözlük sitelerinde tanınmaya başlamıştır. Ardından 2012 yılında Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programına katılmıştır.
Daha sonra BKM aracılığı ile Açık Mikrofon gösterileri yapan Doğu Demirkol Güldür Güldür programına konuk olarak katılmıştır.
Yine BKM, Ataşehir Dasdas Sahne, Beylikdüzü Torium Sahne ve Ankara Yılmaz Güney Sahnesi gibi yerlerde tek kişilik stand-up gösterileri düzenlemiştir.
Bir süre sonra Ölümlü Dünya adlı film ile sinema sektörüne dahil olan Doğu Demirkol 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmiş olduğu Ahlat Ağacı filmi ile izleyici karşısına çıkmıştır.
İzleyicinin izlemekten memnun olduğu Demirkol, 2020 yılında TRT1 ekranlarından yayınlanan Tutunamayanlar dizisi ile ilk televizyon dizisini çekmiştir.
Yine 2020 yılında bir diğer komedi oyuncusu olan İbrahim Büyükak’ın kaleme almış olduğu Bayi Toplantısı adlı filmde yer almıştır. 2020 yılına veda ederken ise GAİN Medya’da yılbaşına özel hazırlanan stand-up gösterisini düzenlemiştir.
Ocak ayında ise Mustafa Sandal ile Tekrar adlı single çalışması yapmıştır. Bu çalışma ile normal ve kısa film olmak üzere iki farklı versiyonda skeç yayınlayan Doğu Demirkol Mustafa Sandal’a ait eski kliplere birtakım göndermelerde bulunmuştur.
2021 yılında Doğu Demirkol Blu TV’de yayınlanan ve kendi hayatının konu alındığı komedi dizisi Doğu dizisinde rol almaya başlamıştır. 

DOĞU DEMİRKOL DİZİLERİ- DOĞU DEMİRKOL FİLMLERİ

Doğu Demirkol’un yer aldığı diziler şu şekildedir:
•    Tutunamayanlar
•    Doğu
Doğu Demirkol’un yer aldığı filmler ise şu şekildedir:
•    Bayi Toplantısı
•    Ahlat Ağacı
•    Ölümlü Dünya


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum