"Dostluk" konulu 5 film tavsiyesi; konuları ve oyuncu kadroları

Herkesin vazgeçmediği dostları vardır. Her zorlukta ve mutlulukta yan yana olmaktan mutluluk duyduğunuz dostlarınızla birlikte izlerken keyif alacağınız ya da onları anacağınız beş film önerisinde bulunacağız. İşte o filmler..

"Dostluk" konulu 5 film tavsiyesi; konuları ve oyuncu kadroları
Editör: Özden Özmen
06 Nisan 2021 - 18:30

DOSTLUK KONULU FİLMLER

Bir Zamanlar Amerika’da
En iyi dostluk filmleri arasında gösterilen yapımın oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Joe Pesci, Jennifer Connelly, James Woods ve Elizabeth McGovern rol alıyor.
David Aaronson ve arkadaşları 20. yüzyılın başlarında New York’ta büyümüş ve isimlerini herkesin duymasını isteyen 4 sıkı dosttur. Bu hayallerini gerçekleştirmek için gangster olmaya karar verirler. Ancak, arkadaş grubu çeşitli nedenlerden ötürü dağılır ve uzun bir süre sonra tekrar bir araya gelir. Yıllar sonra bir araya gelen dörtlü, çocukluk hayallerini gerçekleştirmek için işe koyulurlar.


Ölü Ozanlar Derneği
John Keating (Robin Williams) başarılı olduğu kadar farklı da olan bir Edebiyat Öğretmeni’ dir. Welton Academy isimli bir erkek okulunda öğretmenlik yapan Keating, öğrencilerine dünyaya farklı açılardan bakmayı ve özgürlüğü öğretir.
Ancak Welton Akademisi’nin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmaz. Okul müdürü Bay Nolan, yeni edebiyat öğretmenini, öğrencilerinden birinin intiharından sorumlu tutar. Bunu bahane ederek edebiyat öğretmeni Bay Keating'i okuldan ayrılmaya zorlar.
1959 yapımı olan Ölü Ozanlar Derneği, dostluğu konu alan en iyi senaryolardan biridir.

EN İYİ FİLM TAVSİYELERİ

Sevginin Gücü - Léon
Başrollerinde Jean Reno ve Natalie Portman’ın paylaştığı filmde Leon (Jean Reno), New York’ta yaşayan ve patronu Tony’den aldığı işleri yapan bir tetikçidir. Hayatını kurallara bağlı bir şekilde geçiren Leon, işinde tam bir profesyoneldir. Ancak, yolları Mathilda (Natalie Portman) isimli küçük bir kızla kesişince hiç alışık olmadığı bir dünyanın kapılarını aralar.
E.T.
Yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği 1982 yapımı E.T. dostluk konusunu bir çocuğun gözünden anlatan ve günümüzde de severek izlenmeye devam eden dostluk konulu en başarılı filmlerden biri.
Dünyayı ziyaret eden bir grup uzaylı, geri dönüşleri sırasında aralarından birini dünyada unuturlar. Milyonlarca ışık yılı uzaklıktan gelen bu sevimli uzaylı, hiç bilmediği bir dünyada tek başına ve korku içerisinde kalır. Küçük bir çocuk olan Elliot, korku içindeki bu uzaylıya sahip çıkar ve onu evine götürür. Ancak Elliot, hem E.T’yi tanımaya çalışırken hem de önyargıları kırmaya uğraşırken bazı zorluklar yaşar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum