Dünyaca ünlü yazardan önemli bir kişisel gelişim kitabı; Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Kişisel gelişime ilgi duyan okuyucularımıza müjde! Yeni bir kişisel gelişim kitabı ile karşınızdayız! Dünyaca başarıları kabul edilmiş ve tanınmış Stephen R. Covey tarafından ele alınmış Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı konusu nedir? Okuyanlara katkısı olacak 7 madde nelerdir? İşte detaylar...

Dünyaca ünlü yazardan önemli bir kişisel gelişim kitabı; Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı
Editör: Senem Kara
01 Mart 2021 - 09:00 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 13:42

ETKİLİ İNSANLARIN 7 ALIŞKANLIĞI HAKKINDA 
Stephen R. Covey tarafından ele alınan Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabı, dünyanın en uzun soluklu ve prestijli yayınlarından biri olan Forbes dergisince "yönetim alanında yazılmış tüm zamanların en iyi 10 kitabından biri" olarak nitelendirilmiştir. 
En iyi 10 kitap olarak nitelendirilen bu eser aynı zamanda ilke merkezli liderlik konusunda ise en iyi başucu kitapları arasında değerlendirilmektedir. 
Ayrıca Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, modern yaşamda başarının anahtarını okuyucularına sunarken  “iş dünyasında yirminci yüzyılın en etkili kitabı” olarak anılmaktadır. 
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı'nın, 38 dilde 15 milyonu geçen baskısı ile  dünya genelinde büyük ilgi görmeye hala devam ettiği bilinmektedir. 

ETKİLİ İNSANLARIN 7 ALIŞKANLIĞI KONUSU

Aile uzmanı, eğitimci ve liderlik otoritesi olarak dünya çapında kabul görmüş başarılı yazar Stephen R. Covey Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ile aile ve iş yaşamındaki problemleri ilkesel yöntemler sayesinde çözme anlayışını kitabında konu almıştır. 
Ayrıca kitap bilgelik ve gücü arkamıza alarak hayattaki yerimizin yeniden belirlenmesi sürecinde rehber olma özelliği de taşımaktadır. 
BİRİNCİ BÖLÜM 
Farklı bölümlerden oluşan kitabın Paradigmalar ve İlkeler adını taşıyan ilk bölümünde, karakter etiği, gelişim ve değişim ilkeleri gibi konular ele alınmaktadır. 
Daha sonra ise alışkanlıkların hayatımızdaki rolünün ele alındığı kısımda, bahsi geçen yedi alışkanlığın yaşamamıza nasıl bir denklem üzerinden etki sağladığı açıklanmaktadır. 

ETKİLİ İNSANLARIN 7 ALIŞKANLIĞI NEDİR? 

●    Proaktif ol
●    Sonunu Düşünerek İşe Başla
●    Önemli İşlere Öncelik Ver
●    Kazan/ Kazan Diye Düşün 
●    Önce Anlamaya Çalış Sonra Anlaşılmaya 
●    Sinerji Yarat
●    Baltayı Bile 
İKİNCİ BÖLÜM
Kitabın ikinci bölümü olan Özel Zafer bölümünde 7 alışkanlığın 3 tanesi anlatılmaktadır. Geriye kalan dört alışkanlığın kaleme alındığı bölümler ise Genel Zafer ve Kendini Yenileme olarak okuyucuya sunulmuştur. 

STEPHEN R. COVEY HAKKINDA 

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı yazarı olarak bütün dünya tarafından tanınan Stephen R. Covey, 1932 yılında Utah'ta doğmuştur. 
Bahsedildiği gibi aile uzmanı, yazar, eğitimci aynı zamanda kurumsal danışmandır. Harvard Üniversitesi Yüksek Lisansı bulunan yazar ayrıca iş yönetimi profesörü ve rektör olarak Brigham Young Üniversitesi'nde doktorasını yapmıştır. 
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Stephen R. Covey'in en çok okunan kitabı olarak bilinmektedir. Ancak yazarın Etkili Ailelerin 7 Alışkanlığı kitabı da çok satan kitaplar arasında yer almaktadır. 
Başarısı bu iki kitapla sınırlı kalmayan başarılı yazarın Önemli İşlere Öncelik kitabı da yine çok satan kitaplar arasında yer alarak 2 milyondan fazla satılmıştır.

 YORUMLAR

  • 0 Yorum