Dünyaca ünlü yazarların bilinmeyenleri; alışkanlıkları, takıntıları, hastalıkları

Herkesin birtakım bilinmeyen yönleri vardır. Bu yönler kimi zaman eğlenceli kimi zaman şaşırıcı kimi zamanlarda ise korkutucu olabilir. Peki dünyaca nam salmış yazarların bilinmeyen yönleri var mıdır? Gelin bu sorunun cevabını birlikte görelim, iyi okumalar...

Dünyaca ünlü yazarların bilinmeyenleri; alışkanlıkları, takıntıları, hastalıkları
Editör: Senem Kara
25 Ocak 2021 - 02:00

Franz Kafka'nın bilinmeyen yönleri nelerdir? 

Franz Kafka, kendisini zayıf ve çelimsiz vücudu nedeniyle her zaman çocuksu bulmuştur bu sebeple kendisini daima mutsuz hissetmiştir. Bu duruma yol açan asıl neden ise babasının oldukça heybetli ve otoriter olmasıdır. 

Franz Kafka'nın edebi açıdan bilinmeyen yönüne baktığımızda ise tüm eserlerinin ölümünden sonra yayınlanmış olmasıdır. Yani Kafka aslında ölümünden sonra ünlenmiş dünyaca ünlü bir yazardır. 


 

Balzac'ın bilinmeyen yönleri nelerdir? 

Bu özellik ne kadar sıradan gibi gelse de Balzac'ı tanımak açısından önemli bir bilgidir. Balzac kahve bağımlılığından öte bir kahve tiryakisi olduğu için günde neredeyse 50 bardağa yakın kahve tüketirmiş. 

Hatta rivayete göre kendisine kahve yapacak herhangi birini bulamadığında yazılarını yazarken kahve çekirdekleri çiğnermiş. 


 

Lewis Carroll'un bilinmeyen yönleri nelerdir? 

Alice Harikalar Diyarı'nın yazarı olarak bildiğimiz Lewis Carroll adeta bir kelime üretme makinasıdır. Yazarın öyle çok kendisine ait kelimesi vardır ki günümüzde İngilizce'de hala kullanılmaya devam edilmektedir. 

Ayrıca kendisinin matematik alanında da oldukça başarılı olduğu bilinmektedir. 
Victor Hugo'nun bilinmeyen yönleri nelerdir? 

İnsanlık tarihi boyunca birçok kişinin yaşadığı yaşlanma korkusu Fransız edebiyatının güçlü kalemlerinden Victor Hugo'yu da etkilemiştir. Öyle ki bunu takıntı haline getiren Victor Hugo sabahları kalktığında ilk iş olarak buzlu su ile duş alırmış. 

Ayrıca sesinin güzelleşmesi için de çiğ yumurta içermiş. 

 


Mark Twain'in bilinmeyen yönleri nelerdir? 


Tom Sawyer Maceraları'nın yazarı olarak bildiğimiz Mark Twain uykusuzluk hastalığını hayatı boyunca yaşamıştır. Insomnia adı verilen bu hastalık nedeniyle geceleri uyuyamayan Mark Twain gündüzleri olur olmadık yerlerde uykuya dalarmış. 

Bir diğer özelliği ise yazarlık dışında stand-up yapıyor olmasıdır. Bu şekilde stand-up'ın temelini atmıştır. Ayrıca Twain' in Tom Sawyer kitabı daktilo kullanılarak yazılan ilk kitap olarak bilinmektedir. 


 

Charles Dickens'in bilinmeyen yönleri nelerdir? 


İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden olan Charles Dickens başını her zaman kuzey kutbuna uzatarak yatarmış. 

 

Agatha Christie'nin bilinmeyen yönleri nelerdir? 


Eserlerini birçok kişinin yakından takip ettiği polisiye türünün en önemli kadın yazarı olan Agatha Christie disgrafi yani öğrenme bozukluğu sorunu yaşıyordu. Bu sebeple yazılarını da kendisi yazmamıştır. Eserlerini dikte ederek yazdırmıştır. 

 YORUMLAR

  • 0 Yorum