Etkileri uzun sürecek olan ve çok ses getiren Netflix dizi önerileri

Dijital yayın platformları gün geçtikçe daha çok izleniyor. Bu pazarda oldukça büyük bir paya sahip olan Netflix, ülkemizde de içerikleriyle beğeni topluyor. Kafakalem okuyucuları için en beğenilen Netflix dizilerini bir araya getirdik. İyi okumalar ve iyi seyirler dileriz…

Etkileri uzun sürecek olan ve çok ses getiren Netflix dizi önerileri
Editör: Özden Özmen
13 Ocak 2021 - 15:00

Netflix, belgesel, çizgi film, animasyon gibi birçok farklı içeri bir arada bulabileceğiniz, geniş bir yelpazeye sahip bir dijital platform. Son yıllarda televizyon kanallarına tercih edilmeye başlanan dijital platformların ilk sıralarında yer alan Netflix, özellikle dizileriyle geniş yankı uyandırıyor.

ÇOK BEĞENİLEN NETFLIX DİZİLERİ

Narcos
Narcos, 28 Ağustos 2015 tarihinde yayımlanmaya başlayan Amerikan suç draması ve aksiyon dizisidir. Narcos dizisinin ilk iki sezonunda, Kolombiya’nın uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar’ın hayatı ve ABD ajanları tarafından yakalanması anlatılıyor.

Üçüncü sezonda ise, Kolombiya’nın diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına değinilen Netflix Narcos dizisi, 3 sezon olarak yayımlandı. Her sezon yaklaşık birer saat süren 10’ar bölümden oluşuyor.
Tür: Suç, Aksiyon IMDb: 8.8


Peaky Blinders
Gerçek bir hikâyeden esinlenilerek yaratılmış olan Peaky Blinders, 1890’ların sonu 1900’lerin başında, sokak çeteleri tarafından yönetilen Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içinde yükselişini konu alıyor.

Oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory gibi isimlerin bulunduğu Netflix dizisi Peaky Blinders, yaklaşık 55 dakika süren altışar bölümlük 5 sezon olarak yayımlandı.
Tür: Dönem, Suç, Dram IMDb: 8.8

IMDb PUANI YÜKSEK NETFLIX DİZİLERİ

Stranger Things
Komedi, dram, korku ve fantastik öğeleri başarılı bir şekilde harmanlayan Netflix dizisi Stranger Things, Hawkins adlı bir kasabada, bir çocuğun kaybolması ile başlayan gizemli olayları, kaybolan arkadaşlarının izini bulmaya çalışan bir grup çocuk ve ailelerinin başına gelenleri konu alıyor.

Başrollerinde Wionna Ryder ve David Harbour gibi iki başarılı ismin olduğu dizi, oldukça sürükleyici. Bölümler ortalama 50-55 dakika sürüyor. Dizinin yayımlanmış 3 sezonu bulunuyor ancak dördüncü sezonun ise yakın tarihlerde yayımlanacağı düşünülüyor.
Tür: Fantastik, Macera IMDb: 8.8


Black Mirror
Netflix Black Mirror dizisi her bölümünde bambaşka öyküler ve oyuncular barındırıyor. Ayrıca her bölümü yine farklı bir yönetmen tarafından çekilmiş olması sebebiyle izleyici dizide farklı çekim tarzları ve görselliklere de erişebilme imkânı bulmuş oluyor.
Tür: Bilim Kurgu, Antoloji IMDb: 8.8


House Of Cards
Toplam 6 sezon yayımlanan ve bölümleri ortalama 50 dakika süren House Of Cards dizisinin başrolünde Robin Wright bulunuyor. Kevin Spacey de ilk 5 sezonda başrolde Wright’a eşlik etmişti. Dizi, ABD’de kongre üyeliğinden en üst mevkiye kadar yükselen Francis Underwood’un hikayesini konu alıyor.
Tür: Dram, Politik IMDb: 8.8


YORUMLAR

  • 0 Yorum