Evde diş beyazlatma yöntemleri; mutlaka deneyin

Birçok kişinin sorunu olan sararmış dişlere evde müdahale etmek mümkün. Evinizde bulunan ürünler ile doğal diş beyazlatma ürünleri elde ederek dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre! İyi okumalar...

Evde diş beyazlatma yöntemleri; mutlaka deneyin
Editör: Senem Kara
07 Nisan 2021 - 18:20
Sigara, çay veya kahve gibi dişlerin rengini değiştiren ürünleri sıklıkla tüketmek dişlerde kalıcı sararmalara neden olabilmektedir. 
Piyasada her ne kadar diş beyazlatma ürünleri yer alsa da bir çoğu genel olarak işe yaramamaktadır. Bu sebeple diş renginden şikayetçi olan kişiler ise diş beyazlatma yöntemlerini merak etmektedir. 
Diş beyazlatma evde birtakım yollarla mümkündür. Peki ama evde diş beyazlatma çözümleri nelerdir? Diş beyazlatma işleminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Bir günde en az iki kere diş macunu kullanın: Dişleri beyaz tutmanın en temel adımlarından biri elbette diş macunu kullanmaktır. 
Ancak sararmış dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız günde mutlaka iki kez beyazlatıcı özelliğe sahip diş macunu ile dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. 
Az bilinen Neem yaprağını kullanın: Doğal bir antibakteriyel ve antiseptik olan bu bitki diş beyazlatma ve ağız temizliği konusunda oldukça başarılıdır. 
Yaprakları macun haline getirerek kullanabileceğiniz gibi ayrıca çiğneyerekte verim alabilirsiniz. 
Defne yaprağı ve portakal kabuğuna şans verin: C vitaminlerinin diş beyazlatma konusunda başarılı olduğu bilinmektedir. 
Defne yaprağı ise ağız içinde ve dişlerde oluşmuş olan mikropları yok etmektedir. Bu sebeple bu iki ürünü macun haline getirerek veya toz haline getirip dişlere uygulamanız işe yarayacaktır. 
Muz kabuğu uygulamasını deneyin: Muz kabuğu potasyum, magnezyum ve manganezi içeriğinde fazlası ile bulundurmaktadır.
Bu sebeple dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi birkaç dakika ovalamak ardından durulamak beyazlatma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. 
Çilek püresini deneyin: Çilek dişlerde plak oluşumunu engelleyen malik asit içerdiği için ve lif bakımından oldukça zengin olduğu için ağız içi ve dişleri temizlerken sıklıkla kullanılmaktadır. 
Ağız içerisinde bulunan mikroorganizmaları ve bakterileri yok eden çilek çatal yardımı ile ezildikten sonra fırça ile dişlere uygulanmalıdır. 
Ancak çilek asitli bir meyve olduğu için haftada 2 veya 3 kez kullanılmalıdır. 
Karbonat- tarçın- adaçayı üçlüsünü mutlaka deneyin: Karbonat birçok kişinin bildiği üzere diş beyazlatmanın vazgeçilmezidir. 
Ancak karbonata ek olarak bakterileri yok eden tarçın ve adaçayı da karbonatla birlikte dişlere uygulandığında beyazlatma etkisini artırmaktadır. 
Toz haline getirilen adaçayına azar azar tarçın ve karbonat ekleyip dişlerinize fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz. 


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum