Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film; Trial By Fire konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Yeniden gündeme gelen yapımlardan biri olan Trial by Fire filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır, IMDb puanı kaçtır? Detaylar haberimizde...

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film; Trial By Fire konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
13 Haziran 2021 - 16:15

TRIAL BY FIRE FİLMİ HAKKINDA

Netflix gündeminde yeniden yerini alan 2018 yapımlı film dram ve biyografi türünde bir yapım olarak izleyici karşısına çıkmaktadır.
Dünya prömiyerini 31 Ağustos 2018 tarihinde Telluride Film Festivali’nde yapan Trial by Fire filminin David Garnn’ın New Yorker’de yayınlanan makalesinden uyarlandığı bilinmektedir.
Yönetmenliğini Edward Zwick’in yapmış oluğu ve gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olan filmin oyuncu kadrosunda ise Jack O’Connel, Laura Dern, Emily Meade, Chris Coy, David Wilson Barnes, Jade Pettyjohn, Jason Douglas gibi isimler yer almaktadır.
Geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Trial by Fire IMDb puanı ise 7.0 olarak belirlenmiştir.

TRIAL BY FIRE KONUSU

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Trial by Fire filmi bir idam mahkumu olan Todd ile özgürlüğü için elinden gelenin fazlasını yapan iki çocuk annesi bir kadının yani Elizabeth’in arasındaki zamansız bağı konu almaktadır.
Filmin ana karakteri olan Cameron Todd Willingham sabıkalı, metal müziğe aşık, fakir ve eğitimsiz bir adamdır. 1990lı yılların başında bir kundaklama olayı sonucunda üç kişinin ölümü ile suçlanmıştır ve idam cezasına mahkum edilmiştir.
Filmin bir diğer ana karakteri olan Elizabeth Gilbert ise Cameron Todd’un davasının mantık dışı olan sonuçlarını gözler önüne sermeyi başarmıştır.
Çabaları sonucunda gizli kalmış birtakım kanıtların ortaya çıkarılmasını sağlayan Elizabeth Gilbert, idam mahkumu Cameron Todd’un kurtulabilmesi için herkesle mücadele etmeyi göze almış bir kadındır. Peki ama Elizabeth Todd’un kurtarabilecek midir? Trial by Fire filmini izleyeceklere şimdiden iyi seyirler…

TRIAL BY FIRE OYUNCULARI VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER

Başrollerini Jack O’ Connel ve Laura Dern’in paylamış olduğu Trial by Fire filminin diğer oyuncuları ve canlandırmış oldukları karakterler şu şekildedir:
Jack O’Connell – Todd
Laura Dern – Elizabeth
Emily Meade – Stacy
Chris Coy – Daniels
Jeff Perry – Hurst
McKinley Belcher – Ponchai
David Wilson Barnes – Reaves
Darren Pettie – Horton
Blake Scott Lewis – Johnny Webb
Jade Pettyjohn – Julie
Noah Lomax – Andrew
Jason Douglas – Jackson
Carlos Gómez – Vasquez 

Anthony Reynolds – Fogg
Katie McClellan – Margaret

 YORUMLAR

  • 0 Yorum