Gerilimi iliklerinize kadar hissettirecek bir film; Countdown

Bir gün telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile öleceğiniz anı öğrenseniz ne yaparsınız? Ne kadar doğa üstü bir olay gibi görünse de aslında gerçekten böyle bir uygulamanın var olması bazı kişiler üzerinde ciddi bir gerginlik yaratmaktadır. Ancak ben böyle şeylere inanmam ama yine de merak ediyorum diyenler için Countdown filmini izlemelerini tavsiye ediyoruz. İyi seyirler...

Gerilimi iliklerinize kadar hissettirecek bir film; Countdown
Editör: Senem Kara
22 Şubat 2021 - 09:00
Yayınlandığı ilk zamanlarda Netflix top 10 listesinden uzun süre düşmeyen Countdown filmi, Türkçeye Geri Sayım olarak çevrilmektedir. 
Yönetmen koltuğunda Justin Dec'in oturduğu ve Amerikan yapımı olan bu filmin çıkış tarihi ise 2019'dur. Ayrıca dili İngilizce olan Countdown, uzun metrajlı ve gerilim türünde bir filmdir. 
Yaklaşık olarak 1 saat 31 dakika uzunluğunda olan film izleyenlere gerilim dolu anları ise fazlasıyla yaşatmaktadır. 

GERİ SAYIM KONUSU

Konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Geri Sayım Netflix filmi, hikayesini gerçekten de var olan bir uygulama üzerinden almaktadır. 
Filmde ise Quinn Harris isminde genç bir kadının bahsedilen uygulamayı telefonuna indirmesi ile hayatının son günlerini yaşadığını öğrenmesi sonucu yaşadığı gerilim dolu anlar anlatılmaktadır. 
Başrolde bulunan Quinn Harris hastanede çalışmakta olan genç bir hemşire olarak karşımıza çıkmaktadır. 3 gün sonra öleceğini uygulama sayesinde öğrendikten sonra ise kendisini gizemli birinin takip ettiğini fark etmektedir. 
Fark etmesinin ardından peşinde olan gizemli kişinin kim olduğunu öğrenmeye çalışması ve hayatını kurtarmaya çalışması ise filmde işlenen diğer konulardır. 

GERİ SAYIM FİLMİNİN İKİNCİSİ GELECEK Mİ? 

Film her ne kadar 2019 yılında yayınlanmış olsa da Geri Sayım Netflix 2020 yılının en çok izlenen filmleri arasına girmeyi başarmıştır. 
Ayrıca Netflix top 10 listesine girmesine rağmen İMDb puanı 5.4 olarak belirlenen Geri Sayım filminin ise ikincisinin gelip gelmeyeceği henüz açıklanmamıştır. 

GERİ SAYIM OYUNCU KADROSU

Geri Sayım Netflix oyuncularına baktığımızda ise başrol olarak karşımıza You dizisinin 1. sezonunun başrolünde yer alan Elizabeth Lail çıkmaktadır. 
Ayrıca diğer oyuncular ise Jordan Calloway, Talitha Bateman, Tichina Arnold, P. J. Byrne, Peter Facinelli, Dillon Lane ve Tom Segura'dır. 


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum