Gluten nedir? Gluten içeren ve gluten içermeyen besinler hangileridir?

Son zamanlarda artan gluten hassasiyeti kişilerin glutenli ve glutensiz besinleri araştırmasına neden olmaktadır. Peki ama içeriğinde gluten bulunduran ve bulundurmayan besinler hangileridir? İşte detaylar...

Gluten nedir? Gluten içeren ve gluten içermeyen besinler hangileridir?
Editör: Senem Kara
22 Nisan 2021 - 06:00

GLUTEN NEDİR? 

Bir tür protein grubu olarak bilinen gluten buğday, çavdar veya arpa gibi tahıllarda bulunmaktadır. Ayrıca yine bu tahılların kullanıldığı işlenmiş gıdalarda da bulunan gluten insan vücudu tarafından sindirilmesi oldukça zor bir besin olarak bilinmektedir. 
Kullanıldığı besinlere kıvam veren, mayalanmasını sağlayan ayrıca ürünlerin birbirine tutunmasına yardımcı olan glutenin farklı proteinlerin karışımından meydana geldiği de yine bilinenler arasındadır. 
Genellikle ekmek gibi ana besin maddelerinde yer alan gluten bu tür yiyeceklerin kabarmasını sağlamaktadır. Vücut tarafından çoğu zaman tolere edilen gluten ne yazık ki zaman zaman kişilerde bağışıklık sisteminin tepki göstermesine ve birtakım alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermektedir. 
Gluten hassasiyeti, çölyak hastalığı veya buğday alerjisi olan kişilerin uzak durması gereken bu besin tüketilmediği takdirde kişilerin yaşam şartlarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır. 

GLUTENİN YER ALDIĞI BESİNLER NELERDİR? 

Gluten içeren yiyecekler genellikle arpa, buğday, çavdar gibi tahıllardır. Sindirim problemlerine ve daha farklı sağlık problemlerine neden olabilen glutenin yer aldığı diğer besinler ise şu şekilde sıralanabilir:
●    Ekmek, simit, pide, lavaş, poğaça gibi hamur ürünleri 
●    Makarna, bulgur, kuskus veya hububatlar
●    Pasta ve kek türleri 
●    Patates kızartması ve cipsler
●    İşlenmiş etler
●    İrmik ve şekerleme türleri
●    Malt ve malt türevlerinin yer aldığı içecek veya yiyecekler
●    Salata sosları
●    Soslu kuru yemişler 
●    Soya sosu 
●    Lesitin
●    Graham unu, fosfat unu veya doğal buğday unu ve bu un türleri ile yapılmış ürünler 

GLUTEN İÇERMEYEN BESİNLER NELERDİR? 

Glutensiz ürünler ise şu şekildedir:
● Hindistancevizi unu, badem unu, fındık unu, esmer pirinç unu, pirinç unu, kestane unu, patates unu, mısır unu
● Hindistancevizi yağı, susam yağı, avokado yağı, badem yağı, ceviz yağı, ayçiçek yağı, mısır yağı, fındık yağı
●  Marul, brokoli, ıspanak, karalahana, pazı, yeşil fasulye, maydanoz, taze soğan, tere, rezene, pırasa, beyaz lahana, karnabahar, soğan, sarımsak, mantar, kereviz, enginar, şalgam, turp, salatalık, bal kabağı, kırmızı biber, domates, patlıcan, yeşil biber
●    Avokado, limon, üzüm, kayısı, mango, kavun, ananas, papaya
●    Süt, tereyağı, peynir, kaymak, yoğurt, ekşi krema, süzme peynir 
●   Pirinç, soya, patates, maş fasulyesi, kinoa, keten tohumu, chia tohumu, nohut, bezelye, mercimek, fasulye, barbunya, soya fasulyesi
●    Leblebi, ceviz, badem, fındık, fıstık
●    Su, soda, çay, kahve, limonata, sıkma meyve suları 
●    Kırmızı et, beyaz et, deniz ürünleri



YORUMLAR

  • 0 Yorum