Gölge ve Kemik dizisinin konusu nedir? Gündemde yer alan dizinin 2. sezonu gelecek mi?

Yayınlandığı günden itibaren ilgi ile takip edilen Gölge ve Kemik dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? IMDb puanı kaçtır? 2. sezon tarihi belli oldu mu? Diziye dair detaylar haberimizde...

Gölge ve Kemik dizisinin konusu nedir? Gündemde yer alan dizinin 2. sezonu gelecek mi?
Editör: Senem Kara
26 Nisan 2021 - 03:00

GÖLGE VE KEMİK DİZİSİ HAKKINDA 

Gölge ve Kemik dizisi 23 Nisan 2021 tarihinde Netflix Türkiye tarafından yayınlanan bir Netflix orijinal dizisidir. Yayınlandığı andan itibaren dikkat çeken dizi aynı zamanda Netflix top 10 listesine de girmeyi başarmıştır. 
İlk sezonu toplam sekiz bölümden oluşan dizinin bölümlerinin ise 45 dakika civarında sürdüğü bilinmektedir. Ayrıca aksiyon ve dram türlerinde izleyici karşısına çıkan dizinin Leigh Bardugo'nun Shadow and Bone and Six of Crows adlı kitaptan uyarlandığı bilinmektedir. 
Başrollerinde Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Amita Suman ve Archie Renaux gibi isimlerin yer aldığı dizinin yapımcısı ise Eric Heisserer'dir. Orijinal adı Shadow and Bone olan dizisin Macaristan'da çekildiği aynı zamanda birden çok senarist ve yönetmenin katkıları ile tamamlandığı bilinmektedir. 

GÖLGE VE KEMİK KONUSU 

Gölge ve Kemik konusu, yetim bir haritacı olan Alina Starkov'un hayatını anlatmaktadır. Alina savaşta tepetaklak olan dünyasının kaderini değiştirebileceği gücünü ortaya çıkardığında ise karşısında karanlık birtakım güçleri bulmaktadır. 
Başarılı yazar Leigh Bardugo'nun romanından uyarlanmış olan Gölge ve Kemik dizisi zorlu bir savaşın seyirci ile buluşmasını sağlamaktadır. Aksiyonu bol olan Gölge ve Kemik dizisini izleyeceklere şimdiden iyi seyirler… 

GÖLGE VE KEMİK OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER 

Eric Heisserer etkisinin hissedildiği Gölge ve Kemik oyuncuları ve karakterleri şu şekildedir:
●    Jessie Mei Li- Alina Starkov
●    Ben Barnes- General “The Darkling” Kirigan
●    Archie Renaux- Malyen “Mal” Oretsev
●    Freddy Carter- Kaz Brekker
●    Amita Suman- Inej Ghafa
●    Kit Young- Jesper Fahey
●    Danielle Galligan- Nina Zenik
●    Calahan Skogman- Matthias Helvar
●    Daisy Head- Genya Safin
●    Luke Pasqualino- David Kostyk
●    Sujaya Dasgupta- Zoya Nazyalensky
●    Zoë Wanamaker- Baghra
GÖLGE VE KEMİK 2. SEZONU GELECEK Mİ? 
23 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan Gölge ve Kemik IMDb puanı 8.4 olarak belirlenmiştir. Kısa sürede bir hayli ilgi çekmesi ve uyarlandığı kitabın bir seri olması nedeni ile ikinci sezonunun geleceği öngörülen dizi için henüz net bir açıklama yapılmamıştır. 
Ancak bahsedildiği gibi bu gibi sebepler sonucunda Netflix'in yeni sezona onay verme ihtimali oldukça yüksek görünmektedir. YORUMLAR

  • 0 Yorum