Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız adlı kitabı dizi oluyor; başrolleri kim paylaşacak?

Dizi sektörüne yeni bir Gülseren Budayıcıoğlu dizisi daha dahil oluyor. Peki yeni dizinin konusu nedir? Başrolleri kimler olacak? Hangi kanalda yayınlanacak? Detaylar haberimizde...

Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız adlı kitabı dizi oluyor; başrolleri kim paylaşacak?
Editör: Senem Kara
17 Şubat 2021 - 03:00
Son zamanların çok konuşulan ismi ve adeta Türk dizi sektörüne yeni bir soluk getirmeyi başarmış olan Gülseren Budayıcıoğlu söylentilere göre yeni bir dizi ile seyircilerin kalbine dokunmayı hedefliyor. 
Geçtiğimiz dönemlerde bu serüvene bir dizi ile başlayan ve şu an üç farklı diziye hayat veren Gülseren Budayıcıoğlu kitapları, yeni formatları ile seyirci tarafından ilgi ve merakla izlenmeye devam ediyor. 
Çıkan söylentilere göre ise İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizilerinden sonra Camdaki Kız adlı romanı ile de ekranlara geleceği haberi dizi sektöründe merak uyandırıyor. 

CAMDAKİ KIZ KONUSU NEDİR? 

Gülseren Budayıcıoğlu yeni dizisi olan Camdaki Kız'ın konusu, lüks içinde yaşamış olan ancak bu bolluğa rağmen her zaman yok sayılmış bir kadın ile yoksulluk içinde yetişmiş bir erkeğin aşk hikayesini anlatmaktadır. 

CAMDAKİ KIZ DİZİSİ HAKKINDA DETAYLAR 

Dizi hakkında şu anda bilinen detaylar ise Camdaki Kız'ın oyuncuları ve yayınlanacağı kanal ile ilgilidir. Henüz dizinin adı ile kesinleşen bir bilgi ise yoktur. 
Kanal D ekranlarından yayınlanması beklenen Camdaki Kız'ın oyuncuları ise Kırmızı Oda adlı dizide ses getirmeyi başaran Burcu Biricik ve Uraz Kaygılaroğlu olarak bilinmektedir. 

YAZARIN KİTAPLARI 

Gülseren Budayıcıoğlu kitapları, Camdaki Kız, Günahın Üç Rengi, Hayata Dön, Kral Kaybederse, Kral Teo Kitabı ve Madalyonun İçi olarak bilinmektedir. 
Ancak Gülseren Budayıcıoğlu dizi olan kitapları yalnızca Camdaki Kız, Hayata Dön ve Madalyonun İçi'dir. 
YAZARIN HAYAT VERDİĞİ DİZİLER 
Yazarın temelini oluşturduğu ve usta oyunculuklar ile desteklenen Gülseren Budayıcıoğlu'nun dizileri ise şunlardır:
●    İSTANBULLU GELİN: Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Denizin paylaştığı İstanbullu Gelin Dizisi, Hayata Dön adlı kitaptan uyarlanmıştır. 
2017-2019 yılları arasında birçok kişi tarafından ilgi ile takip edilmiştir. 
●   DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR: Başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ise Camdaki Kız adlı romandan uyarlanmıştır. 
2019 yılında yayınlanmaya başlayan dizi günümüzde merakla izlenmeye devam etmektedir.
●    KIRMIZI ODA: Başrolünde usta oyuncu Binnur Kaya'nın yer aldığı Kırmızı Oda dizisi ise Madalyon'un İçi adlı kitaptan uyarlanmıştır. 
Esasen kadına şiddete farkındalık yaratmak amacıyla yayınlanmaya başlayan dizi, her hafta başarılı oyuncuların konuk olmasıyla ise izleyiciyi ekranlara bağlamaya devam ediyor. 
●   MASUMLAR APARTMANI: Başrollerinde Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerin yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisi Madalyonun İçi kitabındaki Çöp Ev bölümünden uyarlanmıştır.
Yine her hafta ekranlara gelmeye devam eden dizi büyük merakla izlenmeye devam ediyor. 
GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR? 
1947 yılında Ankara'da doğan yazar, üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğudur. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamlamıştır. 
Ardından 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görmeye başlayan Budayıcıoğlu, bu esnada TRT'nin açtığı spikerlik sınavını da kazanmıştır. 
Beş yıl boyunca TRT'nin kadrolu spikerliği ve Türk müziği programlarında sunuculuk yapan yazar, 1972 yılında Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 
Daha sonra TRT'den ayrılarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Psikiyatri Bölümünde asistanlığa başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, 1977 yılında uzmanlığı yükselmiştir. 
1982 yılına kadar ise burada öğretim görevlisi olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 23 yılın ardından buradan ayrılarak serbest hekim olarak meslek hayatına devam etmiştir. 
2005 yılında serbest hekimlik serüvenine yeni bir soluk katarak Türkiye'nin ilk ve tek psikiyatri merkezini açmıştır. YORUMLAR

  • 0 Yorum