Gündemde yer alan bir Fransız filmi; Emekli Ajan'ın konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapımlar arasında yer alan Emekli Ajan filmi hakkında detaylar... Top 10 listesinde yer alan filmin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, IMDb puanı kaçtır? Detaylar haberimizde...

Gündemde yer alan bir Fransız filmi; Emekli Ajan'ın konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
02 Ağustos 2021 - 23:00

EMEKLİ AJAN FİLMİ HAKKINDA

Emekli Ajan Netflix Türkiye kütüphanesine 30 Temmuz 2021 tarihinde eklenmiş olan bir Fransız filmidir. Toplamda 1 saat 50 dakikadan oluşan Netflix Fransa filminin türünün ise komedi ve aksiyon olduğu görülmektedir.
Ayrıca uluslararası ismi The Last Mercenary olan filmin senaryosunun David Charcon ve Ismael Sy Savane tarafından kaleme alındığı bilinmektedir.
Oyuncu kadrosunda Rafal Zawierucha, Danuta Stenka, Jozef Pawlowski, Jan Frycz ve Margo Marlow gibi isimlerin yer aldığı Emekli Ajan filminin yönetmenliğini ise yine David Charhon üstlenmiştir.
Diğer yandan dilinin Fransızca olduğu ve Kiev’de çekimlerinin tamamlandığı bilinen Emekli Ajan filminin orijinal adının Le dernier mercenaire olduğu bilinmektedir.
Yayınlandığı günden itibaren en çok izlenen yapımlar arasında yer alan film Emekli Ajan IMDb puanının ise 5.4 olduğu görülmektedir.

EMEKLİ AJAN FİLM KONUSU

Emekli bir gizli servis ajanının maceralarını izleyici ile buluşturan Emekli Ajan filmi aynı zamanda oğlundan uzun yıllardır haber alamayan bir babanın yaşadıklarını da anlatmaktadır.
Ana karakter olan emekli gizli servis ajanı baba bir gün bir bürokrat tarafından yapılan hata sonucunda yıllardır haber almadığı oğlunun uyuşturucu ve silah kaçakçılığı sebebi ile suçlandığını öğrenmiştir. 
Oğlunun suçlandığını duyan eski ajan ise oğlunu bu sorundan kurtarmak amacı ile Fransa’ya dönmüştür.  Hiç tanımadığı oğlu için maceralara atılan emekli ajanın ise en zor görevi baba olmayı öğrenmek olacaktır.
Aksiyon ve macera türü ile dikkat çeken yapımlar arasında yer alan Emekli Ajan filmini izleyeceklere şimdiden iyi seyirler…

EMEKLİ AJAN 2021 OYUNCULARI VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER

Oyuncu kadrosunda Jean Claude, Samir Decazze, Assa Sylla, Miou- Miou, Eric Judor, Mike Gassaway ve Aleksey Gorbunov gibi isimlerin yer aldığı Emekli Ajan filminde yer alan diğer oyuncular ve canlandırmış oldukları karakterler şunlardır:
Jean-Claude Van Damme 
Alban Ivanov – Alexandre
Samir Decazza – Archibald
Assa Sylla – Dalila
Eric Judor – Paul
Miou-Miou – Marguerite
Patrick Timsit – Commandant Jouard
Valérie Kaprisky – Ministre Sivardière
Michel Crémadès – Fernand
Djimo – Momo
Nassim Lyes
Mike Gassaway – Chief Sanders
Aleksey Gorbunov – Mr. Ivanovich


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum