Güzellik yastığının faydaları nelerdir? İşte güzellik yastığı kullanıcı yorumları

Bir süredir popüler olan güzellik yastığı hakkında bilinmeyenler... Nedir, faydaları nelerdir, kullananlar öneriyor mu? Detaylar haberimizde...

Güzellik yastığının faydaları nelerdir? İşte güzellik yastığı kullanıcı yorumları
Editör: Senem Kara
06 Haziran 2021 - 16:00
Cildine önem verenlerin favori ürünlerinden biri olan güzellik yastığı kırışıklıkla savaşanların da en sevdiği ürünlerden biri olarak bilinmektedir.
Klasik yastıklardan farklı olan güzellik yastığı nedir diye baktığımızda ise dikkat çeken ilk farkın yüzün şeklini aldığı görülmektedir.
Orta kısmının içeri doğru olmasının yanı sıra yastığın kenarlarında bulunan kalın duvarlar sayesinde yüzün havada kalmasını sağlayan güzellik yastığı cildin kırışmasına engel olmaktadır. 
Yastığa yan bir şekilde yatıldığında cildin sıkışmaması ve yüzün buruşmaması yastığın en önemli işlevlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.
Ayrıca yaşlanma sebeplerinden biri olan cilt hasarlarını önleyen, onaran bu yastık uyku esnasında cilt bakımını yapmış olduğu için yüzde yer alan hücrelerin gençleşmesine neden olmaktadır.
Peki ama uyku esnasında oluşan kırışıklıklara karşı etkili bir yöntem olan güzellik yastığını neden kullanmalıyız? İşte madde madde güzellik yastığının faydaları
1.Sabah şişkinliğini ve yastık izlerinin oluşumunu engelleyen güzellik yastığı yukarıda değinildiği gibi uyku esnasında cilt bakımınızı yapmaktadır.
Hasarlı cilt hücrelerini onardığı için doğal bir cilt bakımı yapan güzellik yastığı hücreleri gençleştirirken aynı zamanda cildin nem seviyesini de korumaktadır.
2.İpek kirpik veya takma kirpik kullanan kişilerin kirpiklerini korumaktadır.
3.Özel üretim olan güzellik yastıkları ortopedik destek sağlamaktadır. Yüz ve yanaklar için oldukça faydalı olan yastıklar aynı zamanda boyun sağlığını da desteklemektedir.

GÜZELLİK YASTIĞI KULLANANLAR NE DİYOR?

Amacı uyku sırasında oluşabilecek kırışıklıkları önlemek olan güzellik yastığının her keseye uygun olan markası bulunmaktadır.
Ancak bu konu hakkında kullanıcıların birçoğu hem yastık fiyatlarının pahalı olmasından şikayet etmektedirler hem de bu fiyata rağmen beklenen etkiyi göstermediğini söylemektedirler. 
Bu sebeple kırışıklıklara karşı yastıktan ziyade bakım kremlerinin düzenli bir şekilde kullanılmasının yaşlanmaya karşı çok daha fazla etkili olacağı düşünülmektedir.YORUMLAR

  • 0 Yorum