Harry Potter sevenlere özel kitap tavsiyeleri; mutlaka okumalısınız

Harry Potter nerdeyse bütün dünya ülkeleri tarafından sevilen bir kitap ve film serisi olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Ancak bu türe ait yeni heyecanlar arıyorsanız sizler için tavsiyelerimiz var. İşte Harry Potter sevenlere özel 3 kitap tavsiyesi. İyi okumalar...

Harry Potter sevenlere özel kitap tavsiyeleri; mutlaka okumalısınız
Editör: Senem Kara
24 Şubat 2021 - 15:40
Yediden yetmişe her kesimden insanın büyük bir zevkle ve heyecanla okuduğu efsanevi Harry Potter kitap serisi yıllar önce okurlarıyla buluştuğundan beri fantastik kitap serileri arasında yerini korumayı başarmıştır. 
Günümüzde adeta bir fenomen halini alan Harry Potter serisi daha sonra ise film olarak seyirci karşısına çıkmış ve en çok beğenilen çocuk fantastik filmleri arasında yerini almıştır. 
Harry Potter'a ilginiz var ise "Harry Potter serisinin çok sevilmesinin nedenleri nelerdir?" başlıklı yazımızı okumanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
Peki Harry Potter serisini defalarca okumuş ve izlemiş olmanıza rağmen hala aynı tatta kitap arayışı içerisinde misiniz? 
Eğer cevabınız evet ise ve büyüleyici dünyadan gerçek dünyaya geçişte zorlanmalar yaşıyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte karşınızda Harry Potter kadar başarılı fantastik kitaplar… 

HARRY POTTER'A ADETA MUADİL OLAN OKUMASI BİRBİRİNDEN KEYİFLİ KİTAP TAVSİYELERİ

1.    SİMYACI- PAULO COELHO
Simyacı dünya edebiyatının fenomen kitapları arasına girmeyi başarmış ve yayınlandığı günden itibaren birçok kişinin hayatına dokunmayı başarmış maceralarla dolu bir kitap olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Etkileyici konusu, sade ve yalın anlatımı ile birçok okuyucu tarafından sevilerek okunan bu eser, yayınlandıktan sonra yaklaşık 42 ülkede basılmış ve 26 dile çevrilmiştir. 
Simyacı konusu ise şu şekildedir: Santiago isimli Endülüslü bir çobanın İspanya'da başlayan ancak Mısır'da sona eren yolculuğu anlatılmaktadır. 
Gördüğü bir rüya sonucu her şeyi bırakarak yola çıkan Santiago'nun sürprizlerle dolu serüveni, baş kahraman Santiago'yu hayal ettiği hayat kadar gerçek yaşamın hakikatlerine de ulaştırmaktadır. 
Santiago'nun macerasına katılmak isteyenlerin büyük bir zevkle okuyacağı bu kitap okuyacakların başucu kitabı olmaya aday bir eserdir.
2.    HAYALETİN CADILARI- JOSEPH DELANEY
Dünyaca ünlü olan ve başrollerini Julianne Moore ile Jeff Bridges gibi isimlerin paylaştığı "Yedinci Oğul" filmine ilham veren "Hayalet" dizisinin yazarı Joseph Delaney tarafından kaleme alınan Hayaletin Cadıları kitabı ürkütücü 5 farklı öyküden oluşmaktadır.
Korkunç cadıların sıra dışı hikayelerinin konu alındığı kitapta, ilk kez hayaletlere ait öykülerin bu kitapta toplanmış olması ise kitabın dikkat çekici özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 
Eğer fazlasıyla korkmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. 
3.    BAYAN PEREGRİNE'NİN TUHAF ÇOCUKLARI- RANSOM RIGGS
Orijinal ismi "Miss Peregrine's Home for Peculiar Children" olan kitap, yazar Ransom Riggs'in eski fotoğraf koleksiyonlarını derleyip ilgi çekici bir kurgu hazırlaması ile ortaya çıkmıştır. 
Hikayeleri yine fotoğraflarla destekleyen yazar, New York Times Bestseller Listesi'nde ise 1 numaraya kadar ulaşmayı başarmıştır. 
Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları kitap konusu ise şu şekildedir: Öncelikle olaylar ana karakter olan Jacob'un gözünden anlatılmaktadır. 
Büyük babasının ölümü ile kabuslar görmeye başlayan Jacob, daha önce büyük babasının anlatmış olduğu hikayelerdeki tuhaf yetenekli çocukların, büyük babasını etkilemiş olabileceği düşüncesi ile hikayede adları geçen tuhaf çocukları ve bayan Peregrine'yi bulmak için yola çıkmaktadır.
Jacob ise bu yolun sonunda kendisini sırlarla ve tehlikelerle dolu büyük bir maceranın içerisinde bulmaktadır.YORUMLAR

  • 0 Yorum