İŞKUR ve Resmi Gazete'de yayımlandı; 5 farklı kuruma KPSS'li ve KPSS'siz personel alınacak

KPSS puanı ile ya da KPSS’siz iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar için işilanları yayımlanmaya devam ediyor.  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Resmi Gazete’de yeni iş ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre, birçok farklı kamu kurumunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Hangi kurumlara personel alınacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar…

İŞKUR ve Resmi Gazete'de yayımlandı; 5 farklı kuruma KPSS'li ve KPSS'siz personel alınacak
Editör: Özden Özmen
08 Nisan 2021 - 22:00
Kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS’li ve KPSS şartsız personel alımı yapılacak. Personel alımı yapan kurumlar arasında Adalet Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve üniversiteler bulunuyor…

İŞKUR VE RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN İŞ İLANLARI

Türkiye İş Kurumu - İŞKUR sayfasında ve Resmi Gazete’de yeni kamu iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Günel iş ilanlarına göre birçok resmi kuruma daha personel alımı yapılacağı görülüyor.
KPSS puanlı ya da KPSS puansız olarak alınacak personeller için boş kadro unvanlarından bazıları şu şekilde; Laborant, kimyager, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, hemşire, hizmetli, farklı branşlardan sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni, eczacı, biyolog, temizlik personeli, öğretmen, psikolog, sosyal araştırmacı.

KPSS’Lİ KPSS’SİZ GÜNCEL KAMU İŞ İLANLARI

İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Üniversitesi Memur Alımı
İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni iş ilanları yayımlandı. İŞKUR’un sayfasında yer alan ilanlara göre, Cerrahpaşa Üniversitesi, en az 60 KPSS puanı ile personel alımı yapacak. İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak başvurular 9 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Toplamda 20 sağlık personeli alınacak olan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ilanına göre, KTÜ bünyesinde bulunan Farabi Hastanesi’nde görevlendirilmek üzere hemşire, sağlık teknikeri ve röntgen teknisyeni alımı yapacak. KTÜ sağlık personeli başvuruları 19 Nisan 2021’de sona erecektir.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı
Adalet Bakanlığı bugün yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na personel alınacak. 12 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 22 Nisan 2021’de sona erecek olan başvurular için kadrolar şu şekilde açıklandı; 24 laborant, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 teknisyen, 4 destek personeli (hizmetli) ve 18 diğer teknik hizmet personeli (kimyager)
Adaylar Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli olarak istihdam edilecektir.

Kayseri Erciyes Üniversitesi
Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından yeni yayımlanan ilana göre, Kayseri Erciyes Üniversitesi Hastanesi’nde istihdam edilmek üzere 16 hemşire ve 4 sağlık teknikeri alınacak. Başvurular ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 18 Mart Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde istihdam edilmek üzere hemşire, biyolog, sağlık teknikeri ve eczacı alınacak. 15 gün sürecek başvurularda adayların KPSS puan sıralaması esas alınacak olup toplam 83 sağlık personeli alımı yapılacak.YORUMLAR

  • 0 Yorum