İzlemeniz gereken en iyi Hint filmleri

Hint filmlerini diğer filmlerden ayıran bazı özellikler bulunuyor. İçeriğinde bol miktarda dans ve müzik barındırması gibi. Boş bir vaktinizi filmle değerlendirmek istiyorsanız ve tercihiniz Hint filmlerinden yana olacaksa sizler için en güzel Hint filmlerini hazırladık. İşte mutlaka izlemeniz gereken en iyi Hint filmleri…

İzlemeniz gereken en iyi Hint filmleri
Editör: Eren Haklı
16 Ocak 2021 - 01:30
Hint filmleri arasına konusu ve kalitesi ile ön plana çıkan en iyi Hint filmleri:
 
  • Hıçkırık – Hichki 
Hem eğlenceli dakikalar geçirmek hem de öğretici bir film izlemek isteyenler için en ideal filmler arasında yer alan Hıçkırık filmi hıçkırık ve kekemelik hastalığa müptela olan ve farklı olarak hususen heyecanlandığı dakikalarda tuhaf sesler çıkartan bir karakteri konu edinir. Bu karakter, ileride öğretmen olmayı ve toplum tarafından dışlanmış çocuklara sahip çıkarak herkesin aslında eşit haklara sahip olduğunu göstermek ister.

Bu iyi niyetli öğretmen adayı, hayallerini gerçekleştirmek için daima okullara giderek öğretmenlik için müracaat eder. Fakat her başvuru yaptığını olumlu yanıt almaz ve üyeler tarafından öğretmenlik için ideal bir kişiliğe sahip olmadığını, kendisine yeni meslek seçmesi söylenir. Her türlü engele rağmen bu isteğinden vazgeçmez ve büyük bir azimle başvurulara devam eder. En sonunda ise kendi okuduğu okulda, haylaz öğrencilerin bulunduğu ve önemsenmeyen bir sınıfın öğretmene ihtiyacı olduğu için, seçilir ve başvurusu kabul edilir. Böylelikle uzun süredir hayalini kurduğu hedefine ulaşmış olur. 
  • Başlangıç – Baahubali
Muhteşem bir Hint filmi olan Baahubali aynı zamanda aksiyon severler için de oldukça güzel bir tercih. Filmde Sanga ve eşi Mahismathi isimli kişiler şehrin kenar mahallelerinde yaşayan bir kabilenin en küçük üyeleridir.

Bu aile, suyun içerisinde neredeyse boğularak ölmek üzere olan bir bebeği kurtarıp yaşama döndürdüğünde ise bebeğin bilinmeyen yönü ve ilerleyen zamanlarda ise kendisini ne gibi olayların beklediği hakkında tahmin bulunmuyor. Artık büyüyen ve bebekliği geride bırakan çocuk, dağları derinlemesine keşfetmek isteyen ve tamamen özgür bir ruha sahip olmak isteyen cesur bir kişiliğe sahip oluyor. Gittikçe büyüyen çocuk daha sonrasında ise hayatın tüm güçlüklerini yenmeyi başarır. Son olarak da Bhallala Deva ile karşı karşıya gelir. Filmin en heyecanlı bölümü ise buradan sonrasında başlıyor.YORUMLAR

  • 0 Yorum