Kırılan tırnaklara doğal çözümler; tırnakları güçlendirmek için neler yapılabilir?

Bir çok kişinin derdi olan kırılan tırnakları güçlendirmek mümkün müdür? İşte evde bulanan malzemeler ile sağlıklı tırnaklara ulaşmanın yolları... Detaylar haberimizde...

Kırılan tırnaklara doğal çözümler; tırnakları güçlendirmek için neler yapılabilir?
Editör: Senem Kara
30 Mayıs 2021 - 01:40
Mevsim geçişleri, kış aylarında maruz kalınan soğuk havalar, çeşitli kimyasal ürünler veya çeşitli tırnak işlemleri tırnakların yıpranmasına neden olmaktadır. 
Fazlasıyla güçsüzleşip kırılmaya başlayan tırnaklar için ise tırnak bakımı kaçınılmaz hale gelmektedir. Peki ama doğal yöntemler ile evde tırnak bakımı yapmak mümkün müdür? Uygulaması kolay olan tırnak güçlendirme yöntemleri nelerdir? İşte kırılan tırnaklar ile başa çıkabilmek için uygulanabilecek doğal yöntemler…

ZEYTİNYAĞI KULLANMAK

Birçok uzmanın tavsiye ettiği ürünlerden biri olan zeytinyağı en iyi doğal nemlendiricilerden biri olarak bilinmektedir. Kırılmış veya hasar görmüş tırnakların hızlı bir şekilde güçlenmesine yardımcı olan zeytinyağının tırnaklara uygulanması ise oldukça basittir.
Tırnaklar üzerine damlatılacak birkaç damla zeytinyağı ile masaj yapmak güçsüzleşen tırnakların kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.

LİMON SUYU UYGULAMAK

Tırnak güçlendirmek için uygulanan bir diğer yöntem limon suyu yöntemidir. Asidik özelliğinin yanı sıra iyi bir nemlendirici olan limon kesildikten sonra tırnaklara uygulanmalıdır. 
Tırnakların anında güçlenmesine yardımcı olan limon ellerin de yumuşamasına neden olacaktır. Ayrıca limon suyuna ilave edilecek olan zeytinyağı tırnak bakımında fazlasıyla işe yarayacaktır.

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI VE KETEN TOHUMU YAĞI TÜKETMEK

Güçlü tırnaklara sahip olmanın bir diğer yolu çuha çiçeği yağı tüketmektir. İçeriğinde bulunan yağ asitlerinin tırnakları güçlendirdiği bilinen bu yağı çeşitli besinlere karıştırarak tüketebilirsiniz.
Ayrıca bir diğer tırnak güçlendirici yöntem olan keten tohumu yağı da tıpkı çuha çiçeği yağı gibi içerisinde yağ asidi bulundurmaktadır. 
Yoğurt veya farklı ürünlere ilave ederek tüketebileceğiniz keten tohumu yağı tırnaklarınızı güçlendirirken aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olacaktır.
AVOKADO YAĞI KULLANMAK
Son zamanların fazlaca tüketilen popüler meyvesi avokado aynı zamanda iyi bir nemlendirici olarak bilinmektedir.
Bu nedenle çeşitli el kremlerinin içeriğinde de kullanılmaya başlanan avokadonun doğal halini kullanmak isteyenler ise göz kararı avokadoyu ezip içerisine zeytinyağı ilave edebilirler.
Bu karışımın masaj yolu ile tırnaklara yedirilmesi halinde tırnakların zaman içerisinde güçlendiği fark edilecektir. Ayrıca daha çok verim almak isteyenlerin uygulayabileceği bir diğer yöntem aynı karışımın her iki ele uygulanmasıdır.
Uygulamanın ardından bir süre eldiven içerisinde bekletilen eller ve tırnaklar yoğun bakıma maruz kalacağı için güçlenmiş olarak çıkacaktır.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum