KPSS 2020/2 taban puanları açıklandı! İşte KPSS atama puanları

KPSS 2020/2 tercihler sonuçları geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Adaylar boş kadro ve pozisyonlara yapılan atamaların taban puanlarını merak ediyordu. KPSS taban puanları, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklama ile belli oldu. İşte KPSS 2020/2 taban puanları…

KPSS 2020/2 taban puanları açıklandı! İşte KPSS atama puanları
Editör: Özden Özmen
17 Ocak 2021 - 19:00
Kamu Personeli Seçme Sınavı - KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından taban puanları da yayımlandı. KPSS ortaöğretim, ön lisans, lisans atamaları için tercihler 30 Aralık 2020 - 07 Ocak 2021 tarihleri aralığında alınmıştı. Yerleştirme sonuçları ise 14 Ocak 2021’de erişime açıldı.
 

KPSS TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

KPSS 2020/2 tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının” boş kadro ve pozisyonlarına yerleşen adayların taban puanları ve tavan puanları da yayımlandı. KPSS-2020/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en küçük ve en büyük puanlara buradan ulaşabilirsiniz.
 

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

KPSS 2020/2 tercihleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi - ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından yapılan bu atamalar, merkezi atama niteliğindedir. Bu nedenle yerleştirilen adaylar herhangi bir sınava ya da mülakata tabi tutulmayacaklar.

Kamu Personeli Seçme Sınavı - KPSS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, kamu kurumları ÖSYM sistemi üzerinden, kurumlarına yerleşen aday/adaylara ilişkin bilgileri edinecekler. Tercih Kılavuzu hükmü gereğince yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklamış olduğu sonuçlar yeterli olacak.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır. Bu nedenle adayların yerleştirildikleri kurumla vakit kaybetmeden iletişime geçip gerekli evrakları tamamlamaları ve teslim etmeleri gerekmektedir.

 

YENİ KPSS TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılacak olan bir sonraki KPSS merkezi atamalarının ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat bazı kamu kurum ve kuruluşları açıktan ya da sözleşmeli personel alımları yapıyorlar.

Sözleşmeli pozisyonlarda çalışmak ya da açıktan personel alımlarına başvurmak isteyen adayların, yayımlanan ilanları sıklıkla gözden geçirmeleri faydalarına olacaktır. Bu pozisyonlarda adaylarda aranan şartlar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yayımlanan ilanların dikkatle incelenmesi gerekmektedir. YORUMLAR

  • 0 Yorum