KPSS puanı ile alımlar başlıyor; İBB personel başvuru şartları nelerdir?

KPSS puanı ile alımlar başlıyor; İBB personel başvuru şartları nelerdir?
Editör: Özden Özmen
23 Mayıs 2021 - 21:00
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre toplam 541 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapacaktır. İBB personel alım şartları nelerdir?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alım ilanı yayımladı. İBB tarafından yayımlanan ilana göre belediyeye KPSS puanıyla personel alımı gerçekleştirecek.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İTFAİYE ERİ ALIM İLANI

KPSS puanıyla atama bekleyen memur adayları için İBB‘den müjdeli haber geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel ilanına göre, İBB’ye toplam 541 memur alınacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal 541 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapılacaktır. 25 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak olan İBB personel başvuruları 01 Haziran 2021 tarihinde sona erecek.
İtfaiye Eri 60 kişi; Kadın - Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSSP94 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 120 kişi; Erkek -  Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P94 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 21 kişi; Kadın - Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.

KPSS PUANI İLE İTFAİYE ERİ ALIMI

İtfaiye Eri 80 kişi; Erkek - Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 10 kişi; Kadın/Erkek - Acil Durum ve Afet Yönetimi önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS P93 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 150 kişi; Erkek - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P93 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 20 kişi; Kadın - Herhangi bir lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 50 kişi; Erkek - Herhangi bir lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 10 kişi; Kadın/Erkek - Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 10 kişi; Kadın/Erkek - Makine Mühendisliği/Makine Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.
İtfaiye Eri 10 kişi; Kadın/Erkek - Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü  belgesine sahip olmak. En az 60 KPSS P3 puanına sahip olmak.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum