LGS giriş belgeleri açıklandı! Sınav giriş belgesine nasıl ulaşılabilir?

İlerleyen günlerde gerçekleştirilecek olan LGS giriş belgesine nasıl ulaşılır? İşte LGS ve giriş belgesine dair detaylar...

LGS giriş belgeleri açıklandı! Sınav giriş belgesine nasıl ulaşılabilir?
Editör: Senem Kara
27 Mayıs 2021 - 20:15

LGS GİRİŞ BELGESİ

Milyonlarca öğrenci ve velinin beklediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’na sayılı günler kaldı. Öğrencilerin aylardır emek verip çalıştığı sınav 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Bugün yani 27 Mayıs itibari ile de LGS giriş belgelerine erişim sağlanmaya başlandı. Peki ama sınava az bir süre kala LGS giriş belgesi nasıl alınır? İşte detaylar…

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

LGS için fotoğraflı sınav giriş belgesi 27 Mayıs 2021 tarihinden itibaren e- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden açıklanmaya başlandı.
Okul müdürlükleri ise bu tarihten itibaren öğrencilere ait olan sınav giriş belgelerini alacak ve mühürleme işleminin ardından öğrencilere teslim edecektir.

LGS NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Geçmiş yıllara göre oturumunda, sınav süresinde, ders dağılımlarında ve soru sayılarında herhangi değişikliğe gidilmeyen LGS 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.
LGS’YE DAİR DETAYLAR…
Önceki yılda olduğu gibi LGS 2021’de de sınav iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Toplamda çoktan seçmeli 90 sorunun sorulacağı sınavın ilk oturumunun Türkiye saati ile 9.30’da ikinci oturumunun ise 11.30’da gerçekleştirileceği bilinmektedir.
Birinci oturumda Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularına cevap vermesi beklenen öğrencilere cevaplama için verilecek süre ise 75 dakikadır.
40 sorunun sorulacağı ikinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri sorularının cevaplanması için 80 dakika verilecektir.
LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
6 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LGS’nin 30 Haziran 2021 tarihinde www.meb.gov.tr ‘den ilan edileceği bilinmektedir. YORUMLAR

  • 0 Yorum