Mansur Yavaş'tan KPSS hamlesi; son gün 9 Haziran

KPSS ücretini karşılayamayacak veya karşılamakta güçlük çekecek olan kişilerin başvuruda bulunabileceği KPSS yardım ücreti hakkında detaylar nelerdir? İşte başvuru linki ve son başvuru tarihi...

Mansur Yavaş'tan KPSS hamlesi; son gün 9 Haziran
Editör: Senem Kara
01 Haziran 2021 - 01:45 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 01:45
Geçtiğimiz günlerde başvuruları başlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın giriş ücretleri pek çok kişi tarafından tepki çekmişti.
Artan fiyatlara yönelik olarak sosyal medya da sesini duyurmaya çalışan memur adaylarının sesine ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan yardım çağrısı gelmişti.
Mansur Yavaş’ın Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamaya göre sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının veya sosyal yardımı bizzat alan memur adaylarının faydalanabileceği sınav yardımının asıl amacının ise eğitimde eşitlik ilkesi olduğu bilinmektedir.
Daha önce pandemi nedeni ile eğitimden yoksun kalan öğrenciler için 918 mahalleye ücretsiz internet hizmetinin sağlandığı ve sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına altı ay süre ile 10 GB mobil internet desteğinin sağlandığı ayrıca yine sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının YKS ücretlerinin karşılandığı bilinmektedir.
Son olarak koronavirüsün getirmiş olduğu ekonomik sıkıntılar sebebi ile sınav ücretini karşılayamayacak güçte olan kişilerin Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretlerinin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı müjdesi verilmiştir.
Peki ama Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenci dostu uygulamaların sonuncusu olan KPSS ücretlerinin karşılanmasına dair başvuru formuna nasıl ulaşılabilir? İşte başvuru formu linki ve başvurular için son tarih…

BAŞVURUDAN FAYDALANMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE

“Geleceğiniz için buradayız” sloganı ile belediyecilik anlayışına mağdur öğrencileri de dahil eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ihtiyaç sahibi adayların "forms.ankara.bel.tr/kpss202" adresi üzerinden başvurularını yapabileceklerini duyurdu.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN NEDİR?

Başvuruda bulunacak olan adayları ilgilendiren bir diğer konu son başvuru tarihidir. Yine belediye başkanınca yapılan açıklamaya göre KPSS 2021 yardım başvuru formunu doldurmak için son gün 9 Haziran’dır. Saat 18.00’a kadar devam edecek olan başvuruları kaçırmayın…

MANSUR YAVAŞ’IN AÇIKLAMASI

Mansur Yavaş’ın resmi Twitter hesabından yapmış olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı yardım başvurusu şu şekildedir…
Pandeminin neden olduğu ekonomik faciayla birlikte sosyal yardım alan ailelerin sayısı 203 bini buldu. Mağduriyet yaşayan Ankaralıların dertlerine çare olmak adına sosyal yardım alıp KPSS’ye başvuran ihtiyaç sahiplerinin sınav ücretlerini karşılıyoruz.
YORUMLAR

  • 0 Yorum