Matematiği sevdiren kitap; Kraliçeyi Kurtarmak özeti

Vladimir Tumanov'un matematiği sevdirmek için yazmış olduğu çocuk kitabı Kraliçeyi Kurtarmak okuyucu ile buluştuğundan beri en çok tercih edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Peki ama Kraliçeyi Kurtarmak kitabının özeti nedir? İşte sevilen kitabın özeti...

Matematiği sevdiren kitap; Kraliçeyi Kurtarmak özeti
Editör: Senem Kara
11 Mayıs 2021 - 12:00

KRALİÇEYİ KURTARMAK ÖZETİ

KRALİÇEYİ KURTARMAK KİTABININ ÖZETİ

Kanadalı ancak Rus asıllı Profesör Vladimir Tumanov tarafından kaleme alınan Kraliçeyi Kurtarmak kitabı etkileyici dili ile okuyuculara keyifli anlar yaşatan bir eserdir.
Matematiği sevdirmek amacı ile yazılan bu kitap aynı zamanda benzeri nadir bulunan bir kurgu ile oluşturulmuştur. Okuyucularını matematiğin eğlenceli dünyasına dahil eden bu çocuk kitabını her çocuk mutlaka okumalı… 

KRALİÇEYİ KURTARMAK KİTAP ÖZETİ

Aleks Isaac Fog isimli bir çocuk çok zeki olmasına rağmen matematik dersinde fazlası ile başarısız bir öğrencidir. Okulda gördüğü derslerin tamamında iyi sonuçlar elde etmesine rağmen matematik dersinden bir türlü iyi notlar alamayan Alesk Isaac bir gün okulda bir kalem bulur.
Okula gitmek için servis beklerken yerde bulmuş olduğu bu kalemin üzerinde ise sayıların yazdığını fark eder. Ayrıca kalemi eline aldığında birtakım sesler duyar ve kalemi arkadaş Sam'e gösterir.
Diğer yandan Sam en sevdiği kalemi Aleks'e vererek Aleks'teki kalem ile takas etmek ister fakat Alesk arkadaşının isteğini reddeder ve yapılacak olan matematik sınavına bu kalemle girmek istediğini söyler.
Sınav sırasında ise olağanüstü bir şey gerçekleşir ve Aleks'in elini oynatması üzerine kalem bütün soruları çözmeye başlar. Aleks sınav sonrasında olanları arkadaşına anlatır fakat bu esnada Vanessa konuşulanları duyar ve ekibe katılır.
Bu üç çocuk daha sonra sürekli olarak dünyanın en zor matematik problemlerini bularak kaleme çözdürürler fakat bu kalem zaman içinde erimeye başlar. 
Bu duruma çok üzülen Alesk ise arkadaşlarına yalan söyleyerek kalemi kaybettiğini söyler. Ancak daha sonra kalem gerçekten kaybolur. 
Kalemin kaybolmasına daha çok üzülen Alesk Isaac eve gidip bir kitap okumak ister ve kitaplığında bulunan Kraliçeyi Kurtarmak adlı kitabı alıp okumaya başlar. 
Kitapta yer alan İdilya Kraliçesi Jayden iyi kalpli bir kadındır ve Lugubria Kralı Recher kraliçe ile evlenmek ister. Ancak kraliçe Jayden evlenmek istemediği için bu teklife olumsuz cevap verir. 
Kral ise olumsuz teklife çok sinirlenir ve kraliçeyi kaçırarak onu hapseder. Kapıya ulaşan kraliçe ise birtakım korkunç bilmeceler ile karşılaşır fakat cevaplar yoktur.
Bu noktada ise Aleks Isaac ve arkadaşları bilmeceleri çözmeye başlar. YORUMLAR

  • 0 Yorum