Mayıs ayının en çok izlenen filmi; Bird Box

Kafes adlı kitaptan uyarlanan ve hala en çok izlenen filmler arasında yer alan Bird Box hakkında detaylar... Sevilen filmin konusu nedir, IMDb puanı kaçtır, oyuncuları kimlerdir?

Mayıs ayının en çok izlenen filmi; Bird Box
Editör: Senem Kara
04 Haziran 2021 - 01:00

BIRD BOX FİLMİ HAKKINDA

2021 yılı mayıs ayı içerisinde en çok izlenen filmlerden biri olan Bird Box bir Netflix orijinal içeriğidir. Josh Malerman’ın Kafes adlı kitabından uyarlanan Bird Box filmi en az Kafes kitabı kadar ilgi çekmeyi başarmıştır.
14 Aralık 2018 yılında yayınlanan ve yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran film yeniden en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başarmıştır. 
Yönetmenliğini Susanne Bier’in yaptığı filmin senaryosunu ise Eric Heisserer kaleme almıştır. Toplamda iki saat dört dakikadan oluşan Bird Box IMDb puanı ise 6.6 olarak belirlenmiştir.
Yaklaşık olarak 19.8 milyon dolar bütçe ile çekilen Bird Box’ın oyuncu kadrosunda ise Sandra Bullock, John Malkovich, Sarah Paulson, Rosa Salazar ve Trevante Rhodes gibi isimler yer almaktadır.

BIRD BOX KONUSU

Peşindeki kişilerden kurtulmak amacı ile gözleri bağlı bir şekilde yola çıkan bir anne ve çocuklarının hikayesini anlatan Bird Box filminde her şey beş yıl kadar önce başlamaktadır.
Başından geldikleri güne kadar hayatta kalmayı başaran anne Malorie ve iki çocuğu için geçen bu süre hiç kolay olmamıştır. Bir nehrin kenarında terk edilmiş bir evde yaşamlarını sürdüren bu aile geldikleri güne kadar her hareketlerini planlamışlardır.
Ailesinin güven içerisinde yaşamasını isteyen Maloire’in en büyük hayali buradan gitmektir ancak bu yolculuk fazlası ile tehlikeli olacaktır. Herhangi bir hatada ölüm ile yüz yüze gelebilecek olan bu ailenin yapması gereken şey ise yolculuk boyunca gözlerini bağlı tutmaktır.
Duyma yetilerine ve zekalarına güvenerek yola çıkan bu ailenin hikayesine ortak olmalısınız… 

BIRD BOX OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER

2014 yılının en çok okunan kitaplarından biri olan Kafes’ten uyarlanan Bird Box oyuncuları şu şekildedir:
Sandra Bullock – Malorie
Trevante Rhodes – Tom
John Malkovich – Douglas
Sarah Paulson – Jessica
Jacki Weaver – Cheryl
Rosa Salazar – Lucy
Danielle Macdonald – Olympia
Lil Rel Howery – Charlie
Tom Hollander – Gary
Machine Gun Kelly – Felix
BD Wong – Greg
Pruitt Taylor Vince – Rick
Vivien Lyra Blair – Girl
Julian Edwards – Boy
Parminder Nagra – Dr. LaphamYORUMLAR

  • 0 Yorum