Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli son dakika açıklaması; Yüz yüze eğitimin tarihi değişti

1 Mart Pazartesi günü yüz yüze eğitime geçilmesi beklenirken Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklama ile okulların açılma tarihi değişti! İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli son dakika açıklaması; Yüz yüze eğitimin tarihi değişti
Editör: Senem Kara
27 Şubat 2021 - 15:36 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 15:42

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ÖNEMLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre okulların yüz yüze eğitim tarihi değişti! 

YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ

"Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır." denildi.

YENİ KARAR ÖNCESİ OKULLAR 1 MART 2021 PAZARTESİ AÇILACAKTI

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8'inci ve 12'nci sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanması ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceğinin kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ 'YERİNDE KARAR UYGULAMASINA BAĞLI OLARAK' ADLI AÇIKLAMASI
Yapılan açıklamada, "Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum