Mini dizi arayanlara tavsiyeler; Netflixte bulunan en iyi mini diziler hangileridir?

Dijital platformlarda dizi izlemek isteyen aynı zamanda kısa süreli olsun diyenlere 3 mini dizi önerimiz var. Hikayeleri sizde merak uyandıracak diziler hangileridir? Konuları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Mini dizi arayanlara tavsiyeler; Netflixte bulunan en iyi mini diziler hangileridir?
Editör: Senem Kara
30 Ocak 2021 - 06:00
Netflix'te bulunan mini diziler genellikle bir sezondan oluşmaktadır. Ayrıca bölüm süreleri de diğer dizilere oranla daha kısadır. 
 

Peki Netflix'ten izleyebileceğimiz en iyi mini diziler hangileridir? 

1.    When They See Us:

Gerçek bir hikayeden konusunu alan dizi aksiyon, macera ve animasyon türündedir. Olay Central Park'ta başlıyor. Trisha Meili isimli bir kadın parkta yürüyüş yaparken bilinmeyen biri tarafından tacize ve saldırıya uğruyor. Başına aldığı darbeler sonucunda ise çıplak bir halde yerde yatıyor. 

Olayın yaşandığı gece parkta bulunan başka gençlerde Central Park'ta eğleniyorlar. Eğlencenin dozunu kaçıran gençler insanlara rahatsızlık vermeye başlıyorlar. 

Başka vukuatlarda da bulunan gençleri polis gelip yakalıyor. Ancak 30 kişilik gruptan bazıları kaçıyor. Bu olayın ardından ise parkta Trisha Meili de kanlar içinde bulunuyor. 

Peşpeşe gelen iki olay sonrasında gruptan 8 kişinin Trisha Meili'ye saldırıda bulundukları düşüncesine varılıyor. Avukatsız bir şekilde yargılanan çocuklar 13-16 yıl arasında hapis cezasına mahkum ediliyorlar. 


2.    Unorthodox:

Dizinin baş karakteri 19 yaşındaki Esther, dahil olduğu cemaatin katı kurallarından muzdarip biridir. Adeta bir ruh olarak gezen Esther, içinde bulunduğu hayat akıp giderken kendisini bu dünyaya ait hissetmez. 

Cemaatin diğer üyelerinin de farkında olduğu bu durum sonucunda ise Esther ayrı bir muamele görür. Ancak kendini her ne kadar bu dünyaya ait hissetmese de ait olmak için ve mutlu olmak için çabalayıp durur. 

Evliliği çare olarak gören Esther özgürlüğe kavuşacağını düşünse de yaptığı görücü usulü evlilik sonrası daha büyük bir hayal kırıklığına uğrar. 

Eşinin, ailesinin ve toplumun baskıcı tutumlarına karşı daha fazla dayanamayan baş karakter piyano hocasının yardımıyla kaçar. 

Yeni bir hayata başladığında müziğe ve piyanoya olan ilgisini ortaya bir şekilde koyan Esther'i ne yazık ki ailesi ve cemaat rahat bırakmayacaktır. 


3.    Alias Grace:

Dizi gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Kanada'ya 1800lü yıllarda ailesiyle göçen Grace Marks'ın hizmetçi olarak çalıştığı evde diğer bir çalışan olan James mcDermott ile birlikte evin sahibi Thomas Kinnear'ı öldürdükleri iddia ediliyor. 

Doktor Simon Jordan ise vahşice işlenmiş olan cinayette Grace Marks'ın masum olup olmadığını anlamaya çalışıyor. YORUMLAR

  • 0 Yorum