Netflix en çok izlenen 5 dizisini açıkladı; listede hangi diziler var?

Netflix en çok izlenen dizilerini açıkladı. Peki listeye giren ve milyonlar izlenen bu diziler hangileridir? Konuları nelerdir? Oyuncuları kimlerdir? İşte detaylar...

Netflix en çok izlenen 5 dizisini açıkladı; listede hangi diziler var?
Editör: Senem Kara
23 Şubat 2021 - 09:20 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:23
Son yılların en popüler online dizi ve film platformu Netflix ABD kaynaklı bir kuruluş olarak hayatımıza girmiştir. Belli bir ücret karşılığında online olarak binlerce film, dizi veya belgesellere ulaşabildiğimiz bu platform 2018 yılının ocak ayı itibariyle ise 190'dan fazla ülkeye hizmet vermeye başlamıştır. 
Yaklaşık 3 yıl boyunca ise bünyesinde bulunan dizilerden en çok izlenenleri geçtiğimiz günlerde açıklayan Netflix görünüşe göre daha çok konuşulacağa ve tercih edileceği benziyor. 

PEKİ NETFLİX'TEN GELEN RESMİ VERİLERE GÖRE NETFLİX'TE EN ÇOK İZLENEN YAPIMLAR HANGİLERİDİR? 

İşte Netflixnet en çok izlenenler listesi… 
1.    BRIDGERTON - 86 Milyon İzlenme 
2.    THE WITCHER- 76 Milyon İzlenme 
3.    LA CASA DE PAPEL- 65 Milyon İzlenme 
4.    STRANGER THINGS- 64 Milyon İzlenme 
5.    TIGER KING- 64 Milyon İzlenme 

EN ÇOK İZLENEN YAPIMLARIN KONULARI NEDİR VE OYUNCULARI KİMLERDİR? 

1.    Öncelikle 86 milyon izlenen Bridgerton konusuna baktığımızda Bridgerton ailesinin en büyük kızı olan Daphne'nin ailesinin izinden giderek çok seveceği bir adamla evlenmek istediği işlenmektedir.
Ancak genç kızın eş adayları ne kadar çok olsa da ağabeyinin talipleri teker teker elemesi ile adaylar azalmaktadır.
Daha sonra ise Leydi Whistledown'un hazırlamış olduğu bir skandal ile Daphne'nin adının lekelenmesi işlenmiştir. 
Bridgerton oyuncuları ise Nicola Coughlan, Claudia Jessie, Ruby Barker ve Jonathan Bailey gibi ünlü isimlerdir.
2.    Netflix en çok izlenenler listesinde 2.sırada yer alan The Witcher konusu ise yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt'ın insanların yaratıklardan daha kötü dünyada kendine yer bulma çabasını anlatmaktadır. 
Diğer yandan kendine yer bulmaya çalışırken kader Geralt'ı güçlü bir büyücü ve sır saklayan genç bir prensese doğru savurmuştur.
The Witcher oyuncuları ise Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey ve MyAnna Buring gibi isimlerden oluşmaktadır.
3.    65 milyon izlenme sayısına ulaşan La Casa de Papel konusu ise bir soygun hikayesini anlatmaktadır. Profesör karakterinin hazırladığı soygunun detayları ve soygun sürecinde yaşanan bütün olayları anlatan dizi oyuncu seçimleri ile de oldukça başarılı bir yapım olarak akıllarda kalmıştır. 
La Casa de Papel oyuncuları Alvaro Morte, Ursula Corbero, Itziar Ituno, Alba Flores, Pedro Alonso gibi isimlerden oluşmaktadır. 
4.    Netflix'te en çok izlenenler arasında yer alan bir diğer dizi ise 64 milyon kişinin izledi Stranger Things dizisidir. 
Stranger Things konusu 1983 yılında Hawkins kasabasında geçen Amerikan yapımı bir dizidir. Ufak bir kasabada küçük bir çocuğun kaybolması ile gizli deneyler, korkutucu doğa üstü güçler ve tuhaf bir kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkmaktadır. 
Stranger Things oyuncuları ise Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard gibi ünlü isimlerden oluşmaktadır. 
5.    Yine 64 milyon izlenme sayısına ulaşan bir başka dizi Tiger King konusu ise büyük bir kedi yetiştiriciliğinde yeraltı dünyasında geçen, gerçek kiralık katil öyküsünde bir hayvanat sahibinin ilginç karakterler ortasında kontrolden çıkmasını anlatmaktadır. 
Tiger King oyuncuları ise Chinwe Owoh, Pete Edochie ve Fabian Adibe gibi isimlerden oluşmaktadır. 



YORUMLAR

  • 0 Yorum