Netflix orijinal filmi olan Penceredeki Kadın'ın konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?

Netflix kütüphanesinde yerini alan Penceredeki Kadın filminin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir, IMDb puanı kaçtır? İşte detaylar...

Netflix orijinal filmi olan Penceredeki Kadın'ın konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
15 Mayıs 2021 - 03:00

PENCEREDEKİ KADIN FİLMİ HAKKINDA

Bir Netflix orijinal dizisi olan Penceredeki Kadın filmi 14 Mayıs 2021 tarihinde izleyici ile buluştu. Bir kitaptan uyarlandığı bilinen ve okuyucuların bir süredir yayınlanmasını beklediği Penceredeki Kadın Netflix filminin toplamda 1 saat 40 dakikadan oluştuğu bilinmektedir. 
Yönetmenliğini Joe Wright'ın üstlenmiş olduğu senaryosunu Tracy Letts'in yazmış olduğu ABD yapımı filmin türünün ise gizem, dram ve suç olduğu bilinmektedir. 
Çekimleri New York'ta yapılan ve orijinal adı The Woman in the Windows olan filmin başrollerinde ise Amy Adams, Anthony Mackie, Wyatt Russel, Gary Oldman, Fred Hechinger ve Brian Tyree Henry'nin bulunduğu Penceredeki Kadın IMDb puanı ise 6.0 olarak belirlenmiştir. 

PENCEREDEKİ KADIN KONUSU 

Dünyayı penceresinden izlerken kendisini fazlasıyla güvende hisseden Anna Fox'un hikayesinin anlatıldığı Penceredeki Kadın filminde olaylar Russell ailesinin sokağın karşısına taşınmasının ardından bir anda değişmiştir. 
New York'ta yalnız yaşamakta olan ve agorafobik bir kadının bir gece inanılmaz bir olaya tanık olmasının ardından olayların değişmesi ve yaşanan olayın ardından yeni komşuları hakkında casusluk yapmaya başlayan ve aynı zamanda psikolog olan penceredeki kadının casusluk hikayesine tanık olmalısınız…

PENCEREDEKİ KADIN FİLMİNİN OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLERİ 

Kitaptan uyarlanan ve dikkat çeken filmler arasında yer alan Penceredeki Kadın oyuncuları ve canlandırmış oldukları karakterler şu şekildedir:
●    Amy Adams – Dr. Anna Fox
●    Gary Oldman – Alistair Russell
●    Anthony Mackie – Edward “Ed” Fox
●    Fred Hechinger – Ethan Russell
●    Wyatt Russell – David Winters
●    Brian Tyree Henry – Det. Little
●    Jennifer Jason Leigh – Jane Russell
●    Julianne Moore – Jane Russell
●    Jeanine Serralles – Det. Norelli
●    Mariah Bozeman – Olivia Fox
●    Liza Colón-Zayas – Bina
●    Tracy Letts – Dr. Landy
AMY ADAMS KİMDİR? 
Asıl ismi Amy Lou Adams olan oyuncu 1974 yılında İtalya'da doğmuştur. Aslen Amerikan olan Amy Lou Adams 1999 yılında Drop Dead Gorgeous isimli komedi filmi ile oyunculuk hayatına adım atmıştır. 
Cruel Intentions 2,Catch Me Of You Can, Talladega Nights gibi filmlerde rol alan oyuncunun en önemli işi ise Oscar'a aday olduğu Junebug filmidir. 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Bağımsız Ruh Ödüllerini kazanmış olan Adams'ın Sundance Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü kazandığı da bilinmektedir. 
2007 yılında Walt Disney'in Enchanted isimli filminde yer alan ve bu filmle En İyi Kadın Oyuncu- Müzikal ve Komedi dalında Altın Küre'ye aday gösterilmiştir. 
Daha sonra ise Doubht, The Master, Man of Steel, Big Eyed gibi filmlerin ardından Arrival, Nocturnal Animals ve Penceredeki Kadın filminde yer almıştır. YORUMLAR

  • 0 Yorum