Netflix'te yayınlanan Oksijen filminin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?

12 Mayıs'ta Netflix'te izleyici ile buluşan Oksijen filmi hakkında detaylar nelerdir? Filmin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir? Başrol oyuncusu kimdir? İşte detaylar...

Netflix'te yayınlanan Oksijen filminin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
13 Mayıs 2021 - 03:00

OKSİJEN FİLMİ HAKKINDA 

12 Mayıs 2021 tarihinde Netflix kütüphanesinde yerini alan Oksijen filmi, gerilim, bilim kurgu ve drama  türünde bir filmdir. 
Senaryosunu Horns, Mirrors ve The Hills Have Eyes gibi yapımların yaratıcısı olan Christie LeBlanc'ın kaleme aldığı Oksijen filmi toplamda 1 saat 40 dakikadan oluşmaktadır. 
Başrollerinde Melanie Lauren, Mathieu Amalric, Malik Zidi, Marc Saez yer alan filmin orijinal adı ise Oxygen'dir.

OKSİJEN FİLMİ KONUSU 

Kriyojenik bir oda da gözlerini açan ve buraya ne şekilde geldiğini hatırlamayan bir kadının buradan çıkma çabasını izleyici ile buluşturan Oksijen filmi en çok izlenen diziler arasında yerini almıştır. 
Yaşadıklarını anlamaya çalışan ve dondurucu soğukluktaki odadan çıkmanın yıllarını arayan kadının hikayesine ortak olacaklara şimdiden iyi seyirler… 

OKSİJEN FİLMİ OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER 

Yeni film Oksijen'in oyuncu kadrosunda ünlü isimler yer almaktadır. İşte Oksijen oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler:
●    Mélanie Laurent – Elizabeth ‘Liz’ Hansen
●    Mathieu Amalric – M.I.L.O
●    Malik Zidi – Léo Ferguson
●    Marc Saez – Ortiz
●    Laura Boujenah – Alice Hansen
●    Eric Herson-Macarel – Capitaine Moreau
●    Lyah Valade – Young Liz
●    Cathy Cerda – Alice âgée
●    Marie Lemiale
●    Pascal Germain
MELANIE LAURENT KİMDİR? 
1983 yılında Paris’te doğan Mélanie Laurent Fransız bir aktris, yönetmen, model, yazar ve şarkıcıdır. Aslen Yahudi olan oyuncunun büyükbabası ise Nazilerin Yahudilere uygulanmış olduğu soykırımdan kurtulmayı başarmıştır. Kariyerine Gerard Depardieu'nun Asterix ve Oburix setinde yaptığı teklifle başlamıştır. 2009 yılında çekmiş olduğu Soysuzlar Çetesi ile tanınan kadın oyuncu Shosanna Dreyfus karakteri ile Çevrimiçi Film Eleştirmenleri Topluluğu ve Austin Film Critics Association tarafından en iyi aktris seçilmiştir.
Beluga, Paris, Route de Nuit, De Battre mon Coeur S'est Arrete, L'amore Nascosto, Le Concert, La Rafle, Dikkenek, Le Tueur, Now You See Me, Night Train to Lisbon, Enemy, Aloft, Lucid Dreams: The Making of Enemy, Boomerang ve By the Sea gibi filmler de rol alan Mélanie Laurent son olarak Oksijen adlı filmde rol almıştır. YORUMLAR

  • 0 Yorum