Netflix'ten Rus yapımı bir film; Gümüş Patenler'in konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Netflix top 10 listesinde yer alan Gümüş Patenler filmi hakkında detaylar... Gümüş Patenler'in konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, IMDb puanı kaçtır?

Netflix'ten Rus yapımı bir film; Gümüş Patenler'in konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
29 Haziran 2021 - 23:30

GÜMÜŞ PATENLER FİLMİ HAKKINDA

İlk kez Ekim 2020’de Moskova Film Festivali’nde gösterilen ancak Aralık 2020’de Rusya’da vizyona giren Gümüş Patenler filmi geçtiğimiz günlerde Netflix Türkiye listesine eklendi.
Netflix aracılığı ile pek çok seyirciye ulaşan film en çok tercih edilen yapımlar arasına girerek top 10 listesinde de yerini almayı başarmıştır.
Ayrıca bir Rus filmi olan Gümüş Patenler filminin orijinal adının Serebryanye konki olduğu bilinirken İngilizce adının ise The Silver Skates olduğu görülmektedir.
Diğer yandan senaryosunu Roman Kantor’un kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Michael Lockshin’in yer aldığı Gümüş Patenler filmi IMDb puanının ise 6.6 olduğu görülmektedir.
Başrollerinde Sofya Priss’in, Fedor Fedotov’un, Yuri Borisov’un, Aleksi Guskov’un ve Kirill Zaytsev’in yer aldığı aksiyon ve macera türündeki filmi izleyeceklere şimdiden iyi seyirler…

GÜMÜŞ PATENLER FİLMİ KONUSU

Bir aile filmi olan Gümüş Patenler filmi konusu şu şekildedir…
Film St. Petersburg şehrinde donmuş bir nehirde patenleri ile dolaşmakta olan bir hırsızın bir aristokrat kızının kalbini çalmasını konu almaktadır.
Ana karakter Matvey Saint Petersburg’da yaşamaktadır ve bir fırında çalışmaktadır. Ayrıca henüz on sekiz yaşında olan Matvey daha sonra Alex isimli bir gencin lideri olduğu bir çeteye katılmıştır.
Ancak Matvey’in yolu babası aristokrat olan ve babasının muhafazakar görüşlerine karşı bilimi savunan genç bir kızla kesişmiştir.
Peki ama bilime önem veren Alisa ile Matvey’in kesişen yolları hangi maceraları beraberinde getirecektir? 

GÜMÜŞ PATENLER FİLMİ OYUNCULARI

Netflix’in en çok izlenen yapımları arasına girmeyi başaran ve başrollerini Fedor Fedotov ile Sofya Priss’in paylaşmış olduğu Gümüş Patenler filminin diğer oyuncuları ve canlandırmış oldukları karakterler şu şekildedir:
Fedor Fedotov – Matvey 
Sofya Priss – Alisa
Kirill Zaytsev – Captain Prince Arkadiy Trubetskoy
Yuri Borisov – Alexey Tarasov
Aleksei Guskov – Minister Nikolai Nikolaevich Vyazemsky
Severija Janusauskaite – Severina Genrikhovna
Timofey Tribuntsev
Aleksandra Revenko – Margo
Vasiliy Kopeikin 


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum