Netflix'ten Yeşilçam hamlesi; İşte Netflix haziran ayı listesinde yer alan Yeşilçam filmleri

Yeşilçam filmlerini sevenler müjde! En çok sevilen ve ses getiren Yeşilçam filmleri Netflix kütüphanesine ekleniyor! Peki ama bu ay yayınlanacak olan filmler hangileri? Detaylar haberimizde...

Netflix'ten Yeşilçam hamlesi; İşte Netflix haziran ayı listesinde yer alan Yeşilçam filmleri
Editör: Senem Kara
11 Haziran 2021 - 03:00
Netflix Yeşilçam klasikleri ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Netflix Yeşilçam’ın en çok izlenen filmlerini listesine ekleyeceğini daha önceden açıklamıştı. 
Haberin ardından ise 2021 Haziran ayı içerisinde seyirci ile yeniden buluşacak olan filmleri açıklayan Netflix’in haziran listesinde yer alan Yeşilçam filmleri ise şu şekildedir:
1.Dert Bende
2.Fatmagül’ün Suçu Ne?
3.Şoför Nebahat
Peki ama haziran ayında yayınlanacak olan ve birçok kişinin aşina olduğu filmler hakkında detaylar nelerdir? İşte Netflix’te yeniden izleyici karşısına çıkacak olan Yeşilçam filmlerinin konuları…

DERT BENDE KONUSU

1973 tarihinde yapılan Dert Bende başrollerinde Türkan Şoray’ın yanı sıra Mesut Engin ve Murat Soydan gibi isimler yer almaktadır.
Ayrıca yönetmen koltuğunda Orhan Elmas’ın oturmuş olduğu filmin konusu ise şu şekildedir:
Dert Bende filmi  aynı adama aşık olan iki kız kardeşin olaylı aşk hayatlarını konu almaktadır. Ancak işlerin daha da karışık hale gelmesine neden olan bir konu vardır: İçlerinden biri evlenmeye karar vermiştir.

FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE KONUSU

1986 yapımlı olan Fatmagül’ün Suçu Ne oyuncu kadrosunda Hülya Avşar, Aytaç Arman, İhsan Yüce, Menderes Sabancılar ve Salih Balık gibi isimler yer almaktadır.
Ayrıca senaryonu Vedat Türkali’nin kaleme aldığı yapımcılığını ise Süreyya Duru’nun üstlendiği Fatmagül’ün Suçu Ne? 2010 yılında dizi olarak yeniden izleyici karşısına çıkmıştır.
Fatmagül’ün Suçu Ne? filminin konusu ise şu şekildedir:
Filmin konusu dört farklı adamın tecavüzüne uğrayan Fatmagül’ün hayatını konu almaktadır. Akıl sağlığı yerinde olmayan abisi haricinde hiç kimsesi olmayan Fatmagül, kanunların getirmiş olduğu karar ile tecavüzcülerinden biri ile evlendirilmiştir.
Ancak bu karar Fatmagül’ün yeni bir istismar ve şiddetin içine hapsolmasına neden olmuştur.

ŞOFÖR NEBAHAT KONUSU

1970 yılında yayınlanan Şoför Nebahat adlı film de yine Süreyya Duru imzası taşımaktadır. Şoför Nebahat başrollerinde ise Fatma Girik, İzzet Günay, Münir Özkul, Metin Serezli ve Oya Peri gibi isimler yer almaktadır.
Şoför Nebahat konusu ise şu şekildedir:
Taksi şoförü olan babasının ani kaybı ile evin bütün sorumluluğunu yüklenmek zorunda kalan Nebahat’in hayatını anlatan filmde geçimi sağlamak ve borçları ödemek için babasından miras kalan dolmuşun şoförlüğünü üstlenen Nebahat, çevrenin hayret dolu bakışlarına rağmen çoktan işi başına geçmiştir. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum