Netflix top 10 listesinde yer alan Kovan filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?

2019 yapımlı olan ve mart ayı itibari ile Netflix'te seyirci ile buluşmaya başlayan Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır? Detaylar haberimizde...

Netflix top 10 listesinde yer alan Kovan filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?
Editör: Senem Kara
01 Nisan 2021 - 00:45

KOVAN FİLMİ HAKKINDA 

İlk kez 25 Eylül 2020 tarihinde vizyona giren Kovan filmi Netflix top 10 listesinde yer almaya başladı. Film severlerin merakla araştırdığı Kovan filmi dram türünde yerli bir film olarak bilinmektedir. 
Yönetmenliğini ve senaryosunu Eylem Kaftan'ın üstlendiği film 2021 Mart itibari ile Netflix'te yayınlanarak seyirci ile buluşmaya başlamıştır.
Yaklaşık olarak 1 saat 33 dakika süren Kovan filmi IMDb puanı ise 6.7 olarak belirlenmiştir.
Diğer yandan Ekim 2019’da Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde galası gerçekleştirilen filmin, Antalya Film Forum Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu ödülünü kazandığı bilinmektedir. Malatya Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü de almaya hak kazanan Kovan filmi Kayseri Film Festivali’nde en iyi görüntü yönetmeni ödülüne de değer görülmüştür.

KOVAN FİLMİ KONUSU

Kovan filmi konusu genç bir kadın olan Ayşe'nin ortaokul döneminde iken Artvin'den Almanyaya gönderilmesini, uzun yıllar boyunca memleketi olan Artvin'den uzak yaşamasını ancak annesinin hastalanması üzerine çocukluğunun geçtiği köyüne dönmesini anlatmaktadır. 
Ayrıca ölüm döşeğinde olan annesinin son isteği olan aile arıcılığını, korkularına rağmen üstlenmesini konu alan Kovan filminde Ayşe'nin bu süreçte yaşadığı zorlukların yanı sıra köye modern arıcılık yöntemlerini getirmesi ile geleneksel arıcılarla sorun yaşama hikayesine de değinilmektedir. 
Yaşanan bu olayların haricinde bir de ayılar ile başı dertte olan Ayşe'nin hikayesini izleyeceklere şimdiden iyi seyirler… 

KOVAN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ? 

Filmi izlerken merak edilen bir diğer soru Kovan filmi nerede çekildi sorusudur. Karadeniz'in eşsiz manzarasının seyirci ile buluştuğu Kovan filmi Artvin'in Borçka ilçesine bağlı olan Macahel'de çekilmiştir. 
KOVAN FİLMİ OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ
Birbirinden farklı ve bilindik oyuncuların yer aldığı yapımda başrolleri Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman paylaşıyor. Ancak daha detaylı baktığımızda Kovan filmi oyuncuları ve karakterleri şu şekilde sıralanabilir:
●    Meryem Uzerli- Ayşe
●    Feyyaz Duman- İlker 
●    Burcu Salihoğlu- Mine
●    Hakan Karsak- Ahmet 
●    Sennur Nogaylar- Cemile 
●    İsmail Avcı
●    Erdal Aktun 
●    Dizem Kaftan
●    Ömer Akdemir
●    Gülay Akdemir 
●    Mert Akdemir 
KOVAN FİLMİ GELİRLERİ NE OLDU?
Yapılan açıklamaya göre Kovan filmi gelirlerinin Haluk Levent'in yönetim kurulunda olduğu AHBAP Platformu'na bağışlandığı bilinmektedir.YORUMLAR

  • 0 Yorum