Netflix top 10 listesinde yer alan Nuh Tepesi filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?

Başarılı oyuncuları ve konusu ile dikkat çeken film Nuh Tepesi Netflix'te izleyici ile buluştu. Kısa süre içerisinde Netflix Türkiye top 10 listesine girmeyi başaran Nuh Tepesi filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır? İşte detaylar...

Netflix top 10 listesinde yer alan Nuh Tepesi filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?
Editör: Senem Kara
05 Nisan 2021 - 06:00

NUH TEPESİ FİLMİ HAKKINDA 

Netflix Türkiye  top 10 listesinde yer alan Nuh Tepesi filmi her ne kadar Netflix'te yeni yayınlanmış olsa da aslında 2018 yılında yapılmıştır. 
Nuh Tepesi kadrosu birbirinden ünlü isimlerden oluşurken yönetmen koltuğunda ise Cenk Ertürk oturmaktadır. Yine senaryosunu da Cenk Ertürk'ün yazdığı filmin yapımcılığını ise Alp Ertürk, Şevki Tuna Ertürk ve Cenk Ertürk yapmaktadır. 

NUH TEPESİ KONUSU 

Nuh Tepesi konusu bir yandan babasının isteğini yerine getirmeye bir yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısı ile arasını düzeltmeye çalışan bir adamı anlatmaktadır. 
Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer'in, babasının isteği üzerine İstanbul'dan Bursaya gittiklerini anlatan filmde Ömer'in babasının öldüğü zaman köyün tepesinde yer alan ve yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemesini seyirci ile paylaşmaktadır. 
Baş karakter olan Ömer babasının isteğini kabul etmiş olsa da başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı Ömer'in babasının bu isteğine şiddetle karşı çıkmaktadır. 
Köy halkının karşı çıkma sebepleri ise bu ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanılmasıdır. Ayrıca ağacın köylü için bir geçim kapısı ve birçok kişinin uğrak noktası olduğu bilinmektedir. 
Olanlara karşın Ömer ve babasının arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için verdiği uğraşlar sonucunda bürokrasi engeline takılmaları işlemektedir. 
Ayrıca köyde geçirdikleri süreç içerisinde yıllardır birbirlerini görmeyen baba ve oğulun itiraflarına seyirci olunmaktadır. 

NUH TEPESİ FİLMİ OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ 

Nuh Tepesi oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler şu şekildedir:
●    Haluk Bilginer/ İbrahim 
●    Ali Atay/ Ömer
●    Mehmet Özgür/ Cevdet 
●    Arın Kuşaksızoğlu/ Ahmet
●    Hande Doğandemir/ Elif
●    Kerem Alp Kabul
●    Hüseyin Taş
●    Murat DenizYORUMLAR

  • 0 Yorum