Netflix top 10 listesinde yer alan yerli bir yapım; Kız Kardeşler'in konusu nedir?

Son günlerin en çok izlenen filmlerinden biri olan Kız Kardeşler filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, IMDb puanı kaçtır? Detaylar haberimizde...

Netflix top 10 listesinde yer alan yerli bir yapım; Kız Kardeşler'in konusu nedir?
Editör: Senem Kara
06 Haziran 2021 - 03:00

KIZ KARDEŞLER FİLMİ HAKKINDA

Kız Kardeşler filmi Netflix kütüphanesine yeni eklenen yerli filmlerden birisidir. Yayınlandığı günden beri ilgiyle takip edilen ve top 10 listesine girmeyi başaran Kız Kardeşler filmi ilk kez 13 Şubat 2019 tarihinde Berlin’de izleyici karşısına çıkmıştır.
Türkiye’deki izleyicilerin beğenisine 13 Eylül 2019 tarihinde sunulan yerli filmin toplamda 1 saat 48 dakikadan oluştuğu bilinmektedir.
Oyuncu kadrosunda Cemre Ebuzziya, Helin Kandemir, Ece Yüksel, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Hilmi Özçelik gibi isimlerin bulunduğu Kız Kardeşler IMDb puanı ise 7.5 olarak belirlenmiştir.
Yönetmenliğini ve senaryosunu Emin Alper’in yapmış olduğu Kız Kardeşler nerede çekildi diye bakıldığında ise Artvin ve Yusufeli’nde çekildiği görülmektedir.

KIZ KARDEŞLER FİLMİ KONUSU

Annelerinin kaybı üzerine farklı farklı yollara savrulmak zorunda kalan üç kız kardeşin hikayesini anlatan Kız Kardeşler filminde Reyhan, Nurhan ve Havva küçük yaşlarında öksüz kalmış üç kız kardeştir.
Annelerini kaybetmeleri üzerine kasabada bulunan ailelerin yanına besleme olarak verilen bu kızlar birbirlerinden ayrılmak zorunda kalmışlardır.
Farklı ailelere besleme olarak verilen bu kızların yeni hayatlarına alışmaları ise bir hayli zor olmuştur. Alışamayan ve bu ailelerin yanında barınamayan Reyhan, Nurhan ve Havva babalarının evlerine geri gönderilmişlerdir. Ancak yıllar sonra köylerine, babalarının evlerine geri dönen kız kardeşler bir araya geldiklerinde daha önceden kaçmış oldukları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalmışlardır.

KIZ KARDEŞLER OYUNCU KADROSU VE CANLANDIRDIKLARI KARAKTERLER

Netflix’te yayınlanan ve dikkat çeken yapımlardan biri olan Kız Kardeşler oyuncuları şu şekildedir:
Cemre Ebuzziya – Reyhan
Ece Yüksel – Nurhan
Helin Kandemir – Havva
Kayhan Açıkgöz – Veysel
Müfit Kayacan – Şevket
Kubilay Tunçer – Necati
Hilmi Özçelik – Muhtar
Başak Kıvılcım Ertanoğlu – Mad Hatice
KIZ KARDEŞLER FİLMİ YORUMLARI
Kız Kardeşler filmi izleyicileri film hakkında genellikle olumlu görüşlerde bulunmaktadırlar. Konusunun ve kurgusunun başarılı olmasının yanı sıra işlenmiş olan metaforların da oldukça etkileyici olduğu düşünülen filmde oyuncu seçimlerinin de başarılı olduğu konuşulmaktadır.
Müzik seçimi ve görüntü kalitesinin de oldukça başarılı olduğu düşünülmektedir ancak filmin genel olarak yavaş ilerlediği ve diyaloglarında uzun olduğu izleyicilerden gelen bir başka yorumdur.YORUMLAR

  • 0 Yorum